Nedeľa, 25. október 2020
Zamračené  9,1 °C
Mimoriadne správy

Bratislava sa zbavuje „vizuálneho smogu“, postupne likviduje reklamné stavby (video)

 Webnoviny  18. august 2020  43
Bratislava sa zbavuje „vizuálneho smogu“, postupne likviduje reklamné stavby (video)

18.8.2020 (Webnoviny.sk) - Mestský komunálny podnik v Bratislave zbavuje ulice tzv. vizuálneho smogu. Magistrát o aktuálnom stave odstraňovania reklamných stavieb informuje na sociálnej sieti. Mesto ukončilo dvanásť zmlúv o nájme mestských pozemkov pod reklamnými zariadeniami.

V uliciach Bratislavy bolo umiestnených približne 160 reklamných zariadení, tie pracovníci komunálneho podniku priebežne likvidujú.

Vizuálny smog je problém, s ktorým magistrát bojuje dlhodobo. "Pracovníci mestského komunálneho podniku postupne a rýchlo, ako im to zákon a lehoty umožňujú, odstraňujú rôzne búdky, tabule, trojnožky a čoskoro aj billboardy, ktoré robia z nášho mesta všadeprítomný katalóg," deklaruje magistrát.

"V meste postupne miznú reklamné zariadenia, ktoré boli umiestnené na mestských pozemkoch," informuje bratislavský magistrát. Mesto postupne ukončilo všetky zmluvy o nájme mestských pozemkov pod reklamnými zariadeniami. "Aby sme vznik vizuálneho smogu obmedzili aj do budúcna, pracujeme na zmenách územného plánu, ktoré prinesú sprísnenie regulácie umiestňovania reklamných stavieb," doplnilo mesto.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem


Viac k témam: reklama, Vizuálny smog
Zdroj: Webnoviny.sk - Bratislava sa zbavuje „vizuálneho smogu“, postupne likviduje reklamné stavby (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.