Piatok, 15. november 2019
Oblačno  4,6 °C
Mimoriadne správy

V troch krajoch Slovenska meteorológia zvýšili výstrahu pred vysokými teplotami

 Webnoviny  25. júl 2019  32
V troch krajoch Slovenska meteorológia zvýšili výstrahu pred vysokými teplotami

25.7.2019 (Webnoviny.sk) - V troch krajoch bude v piatok platiť výstraha 2. stupňa pred vysokými teplotami.

Ako upozornil Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) na svojej stránke, výstraha bude platiť pre niektoré okresy Bratislavského, Trnavského a Nitrianskeho kraja od 14:00 do 18:00. Ojedinele sa očakáva dosahovanie maximálnej teploty vzduchu 35 °C.

"Vysoká teplota predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie, fyzické aktivity a tvorbu požiarov. Uvedená teplota vzduchu je v tejto ročnej dobe a oblasti zriedkavá a pravdepodobnosť poškodenia zdravia nadmerným zaťažením organizmu u niektorých osôb je vysoká," varujú meteorológovia.

V rovnakom čase bude platiť aj výstraha 1. stupňa pred vysokými teplotami v Trenčianskom a Banskobystrickom kraji. Teploty v niektorých okresoch týchto krajov dosiahnu 33 až 34 stupňov Celzia.

Viac k témam: horúčavy, predpoveď počasia
Zdroj: Webnoviny.sk - V troch krajoch Slovenska meteorológia zvýšili výstrahu pred vysokými teplotami © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.