Streda, 30. september 2020
Oblačno  8,9 °C
Mimoriadne správy

V Ružinove budú hospodáriť s viac ako 50 miliónmi eur, prioritou je parkovacia politika a školy

 Webnoviny   4. február 2020  52
V Ružinove budú hospodáriť s viac ako 50 miliónmi eur, prioritou je parkovacia politika a školy

4.2.2020 (Webnoviny.sk) - Bratislavská mestská časť Ružinov bude v tomto roku hospodáriť s rozpočtom viac ako 50 miliónov eur. Ružinovskí poslanci o tom rozhodli v utorok na prvom tohtoročnom zastupiteľstve. Mestská časť chce zo svojho rozpočtu financovať najmä výstavbu a rozšírenie kapacít škôl a škôlok, ale aj rozvoj dopravy a rezidentského parkovania.

Ružinov plánuje financie zo svojho rozpočtu použiť aj na rekonštrukciu detských ihrísk a terás, na výstavbu nového moderného klientskeho centra, kompletnú rekonštrukciu hasičskej zbrojnice a rekonštrukciu budovy mestskej polície.

Právne spory o radnicu


Na návrh ružinovských poslancov bude z rozpočtu vyčlenená časť financií na odkúpenie budovy historickej radnice, o ktorú sa momentálne vedú právne spory.

Veľkou prioritou rozpočtu Ružinova je doprava a parkovacia politika. Prvú zónu rezidentského parkovania spustila mestská časť v lokalite 500 bytov, v tejto iniciatíve chce naďalej pokračovať. „Budeme sa tento rok snažiť zaviesť rezidentské parkovanie v katastrálnom území Nivy, až po Bajkalskú ulicu,“ uviedol starosta Ružinova Martin Chren.

Kontroly a revitalizácie


Ďalšie peniaze z ružinovského rozpočtu budú vyčlenené pre podnik Verejnoprospešné služby Ružinov (VPS), ktorý má prejsť kontrolou a projekt revitalizácie priestoru trhoviska Miletičova. „Rokujeme aj o investičnom úvere, ktorý chceme použiť napríklad na výstavbu garážových domov,“ doplnil Chren.

Starosta Ružinova Martin Chren upozornil na to, že v aktuálnom rozpočte zatiaľ nie je zakotvený príspevok z Európskych fondov, o ktorý bude mestská časť žiadať a ktorý chce použiť na výstavbu nového 9-ročného pavilónu Základnej školy Medzilaborecká.

Viac k témam: doprava v Bratislave, eurofondy, parkovacia politika, poslanci, rozpočet, školstvo, Verejnoprospešné služby Ružinov, výstavba
Zdroj: Webnoviny.sk - V Ružinove budú hospodáriť s viac ako 50 miliónmi eur, prioritou je parkovacia politika a školy © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.