Štvrtok, 29. február 2024
Slnečno  11,7 °C
Mimoriadne správy

V Prešove vypukol mohutný požiar, z miesta hlásili aj výbuchy (video+foto)

 Webnoviny  15. december 2023  92  
V Prešove vypukol mohutný požiar, z miesta hlásili aj výbuchy (video+foto)

16.12.2023 (SITA.sk) -

  • aktualizované 15. decembra 23:38


V priestoroch spoločnosti Fecupral v priemyselnej časti Prešova vznikol rozsiahly požiar. Ľudia hlásili z miesta aj  viaceré výbuchy.

Ako upozornil operačný dôstojník Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Prešove, ide o spoločnosť spracuvajúcu nebezpečný odpad a hrozí možné nebezpečenstvo úniku nebezpečných látok. V piatok po 23:30 na mieste zasahovalo 46 hasičov s 28 kusmi techniky.Prvé hlásenie o požiari zaznamenali tesne o pol desiatej v noci. „Rozsah požiaru je veľký. Nasadené je množstvo techniky z okresu Prešov, susedných okresov a z Košického kraja. Prítomné sú aj jednotky zo zložiek integrovaného záchranného systému," informoval agentúru SITA operačný dôstojník, ktorý označil situáciu za hektickú.

Mesto Prešov a HaZZ po vypuknutí požiaru vyzvali občanov, aby nechodili na Budovateľskú a Jilemnického ulicu, nevychádzali von a zatvorili si okná. Krízový štáb mesta Prešov je v pohotovosti, pripravený poskytnúť maximálnu súčinnosť Hasičskému a záchrannému zboru," uviedol primátor mesta Prešov František Oľha, ktorý sa nachádzal tiež priamo na mieste.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem


Požiar podľa mesta vznikol pravdepodobne v priestoroch skladu horľavých látok spoločnosti Fecupral.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem


Viac k témam: Požiar
Zdroj: SITA.sk - V Prešove vypukol mohutný požiar, z miesta hlásili aj výbuchy (video+foto) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.