Nedeľa, 25. február 2024
Polojasno  5 °C
Mimoriadne správy

V parlamente pokračuje rozprava k skrátenému legislatívnemu konaniu k vládnej novele Trestného zákona (naživo)

 Webnoviny   9. január 2024  72  
V parlamente pokračuje rozprava k skrátenému legislatívnemu konaniu k vládnej novele Trestného zákona (naživo)

9.1.2024 (SITA.sk) - V parlamente pokračuje rozprava k skrátenému legislatívnemu konaniu k vládnej novele Trestného zákona. V pléne vystupuje opozičný poslanec Marek Lackovič (PS), ktorý pripomína vláde Roberta Fica (Smer-SD), že zmeny trestných kódexov sa v demokratickom, právnom a riadne fungujúcom štáte pripravujú niekoľko týždňov, mesiacov či rokov.

Zmena trestnej politiky potrebuje podľa neho čo najširšiu celospoločenskú zhodu, transparentný proces a starostlivú prípravu na riadne zavedenie zmien do života spoločnosti.

Je to preto, aby si nová politika získala podporu, dôveru a rešpekt občanov rovnako ako jej predkladatelia. Koalícia toto celé úplne odignorovala. Jediné, o čo jej ide, je chrániť svojich ľudí, a to rýchlo, hneď a za každú cenu," uviedol v pléne parlamentu.

Naživo: Rokovanie parlamentu

Národná rada SR v utorok rokuje do 20:00 a najbližšie hlasovanie sa uskutoční v stredu o 17:00, keď si poslanci budú v tajnom hlasovaní voliť predsedu Štátnej komisie pre voľby a kontrolu financovania politických strán.Viac k témam: Ficova vláda 2023 - 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), Novela Trestného zákona, Premiér Slovenskej republiky, Rokovanie NR SR, Skrátené legislatívne konanie, Trestný zákon
Zdroj: SITA.sk - V parlamente pokračuje rozprava k skrátenému legislatívnemu konaniu k vládnej novele Trestného zákona (naživo) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.