Streda, 21. február 2024
Zamračené  3,1 °C
Mimoriadne správy

Súdny proces s podnikateľom Výbohom z kauzy Mýtnik III sa má začať v marci

 Webnoviny   9. január 2024  70  
Súdny proces s podnikateľom Výbohom z kauzy Mýtnik III sa má začať v marci

9.1.2024 (SITA.sk) - Špecializovaný trestný súd vytýčil na pracovisku v Banskej Bystrici na 4. marca hlavné pojednávanie s podnikateľom Miroslavom Výbohom.

Obžaloba pre zločin prijímania úplatku


Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry na neho podal ešte v novembri 2021 obžalobu pre obzvlášť závažný zločin prijímania úplatku. Sudca ŠTS Michal Truban síce podanú obžalobu najskôr odmietol, Najvyšší súd SR však rozhodnutie zrušil a prikázal sudcovi podanú obžalobu prejednať na hlavnom pojednávaní a rozhodnúť o nej.

Miroslava Výboha vyčlenila polícia v rámci vyšetrovania kauzy označenej ako Mýtnik III na samostatné konanie. Podnikateľ sa totiž podľa medializovaných informácií nachádzal v Dubaji.

Európsky a medzinárodný zatýkací rozkaz


Jeho obhajca Ladislav Smejkal ešte v decembri 2021 odmietol, že by sa obžalovaný vyhýbal trestnému konaniu. Neskôr obžalovaný súdu oznámil, že sa chce zúčastniť na hlavnom pojednávaní. Súd z tohto dôvodu v júni 2022 odvolal príkaz na zatknutie Výboha, ako aj európsky a medzinárodný zatýkací rozkaz.

Záležitosť sa týka úplatku 150-tisíc eur, ktorý si podnikateľ údajne vypýtal od šéfa finančnej správy Františka Imreczeho a podnikateľa Michala Suchobu.

Protihodnotou zaň bola podľa orgánov činných v trestnom konaní podpora legislatívneho procesu a jeho sfinalizovanie v súvislosti so zavedením projektu virtuálnej registračnej pokladnice.

Viac k témam: Akcia "Mýtnik III", Korupcia, Pojednávanie, prijímanie úplatku, Súdy
Zdroj: SITA.sk - Súdny proces s podnikateľom Výbohom z kauzy Mýtnik III sa má začať v marci © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.