Pondelok, 20. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Ústavný súd potvrdil pokutu pre Remišovú, opozičná poslankyňa hovorí o nespravodlivosti
Webnoviny 14. máj 2019 685
BRATISLAVA 14. mája (WebNoviny.sk) - Poslankyňa NR SR za hnutie OĽaNO Veronika Remišová trvá na tom, že iba dodržiavala pokyny vo formulári NR SR, keď neuviedla v majetkovom priznaní svoju rekreačnú chatu.
Zmätočný formulár
"Ústavný súd rozhodol, že napriek zlému formuláru je to moja chyba. Považujem to za nespravodlivé rozhodnutie, keďže o mne rozhodovali z troch sudcov dvaja bývalí poslanci za stranu Smer, ktorí iba prebrali argumentáciu svojich kolegov z parlamentu. V tejto veci sa obrátim aj na Európsky súd pre ľudské práva v Štrasburgu," uviedla pre agentúru SITA.
Reagovala tak na to, že ústavný súd potvrdil rozhodnutie parlamentného výboru pre nezlučiteľnosť funkcií, ktorý jej udelil pokutu za pochybenie.
"Na všetok svoj majetok som si normálne zarobila pred vstupom do politiky a určite som nemala žiadny záujem tajiť svoj majetok. Jediným dôvodom boli pokyny formulára NR SR. V majetkovom priznaní podávanom mimo NR SR, a teda bez zmätočného formulára, som normálne uviedla aj rozostavanú chatu," dodala Remišová.
Návrh Nicholsonovej súd odmietol
Rozhodnutia Výboru NR SR pre nezlučiteľnosť funkcií o udelení pokuty podpredsedníčke NR SR Lucii Ďuriš Nicholsonovej a opozičnej poslankyni Veronike Remišovej vlani v decembri boli správne.
Povedal to v utorok po rokovaní výboru jeho predseda Vladimír Sloboda (SaS) s tým, že v prípade Nicholsonovej, ktorá sa obrátila na ústavný súd, už súd rozhodol, že návrh verejnej funkcionárky odmietol ako zjavne neopodstatnený.
V prípade Remišovej ústavný súd potvrdil rozhodnutie parlamentného výboru.
Výbor rozhodol vlani
O pokute vo výške trojnásobného mesačného platu verejného funkcionára pre Remišovú (OĽaNO) a Nicholsonovú (SaS) rozhodol výbor vlani v decembri.
V prípade Nicholsonovej bolo dôvodom, že v majetkovom priznaní neuviedla, že vlastní chatu.
Pokiaľ ide o Remišovú, výbor skonštatoval, že vo svojom majetkovom priznaní neuviedla rekreačnú chatu, ktorú vlastní v katastri Pribyliny (okres Liptovský Mikuláš), v chránenom vtáčom území.
Vrchol nekompetentnosti a šikany
Poslankyňa argumentovala, že v čase podávania majetkového priznania nebola ešte stavba zapísaná v katastri nehnuteľností.
"Do bodky som dodržala to, čo sa vyžaduje na vami schválenom tlačive," povedala s tým, že formulár uvádza ako kategóriu iba "stavby zapísané v registri nehnuteľností".
Podľa väčšiny členov výboru však táto stavba spadá do ďalšej kategórie, konkrétne "iné stavby". Rozhodnutie výboru je podľa Remišovej vrcholom nekompetentnosti a politickej šikany za to, že poukazuje na koaličné kauzy. Proti rozhodnutiu výboru sa obe odvolali na Ústavný súd SR.
Viac k témam: NR SR, pokuta, Ústavný súd SR
Zdroj: Webnoviny.sk - Ústavný súd potvrdil pokutu pre Remišovú, opozičná poslankyňa hovorí o nespravodlivosti © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Novým riaditeľom bezpečnostného úradu by mal byť Roman Konečný, schválila vládaNasledujúci článok
HYZA: Úprimné kurčatá z dobrej adresy
Trump ustúpil zo sankcií, USA dočasne povolili ruskú ropu, dôvodom je rast cien a napätie vo svete
Fico za riešenie situácie v Hormuzskom prielive považuje dôsledné dodržiavanie medzinárodného práva – FOTO
Grécky zástupca ministra odstúpil po obvineniach o jeho nedostatočnej kvalifikácii, ide už o štvrtú rezignáciu