Streda, 27. október 2021
Slnečno  5,4 °C
Mimoriadne správy

Úrad splnomocnenkyne vlády chce odstraňovať sociálne a ekonomické nerovnosti Rómov, uviedla Bučková

 Webnoviny  13. február 2021  106
Úrad splnomocnenkyne vlády chce odstraňovať sociálne a ekonomické nerovnosti Rómov, uviedla Bučková

13.2.2021 (Webnoviny.sk) - Plán priorít Úradu splnomocnenkyne vlády SR (ÚSVSR) pre rómske komunity je zameraný na vyrovnávanie sociálnych a ekonomických nerovností rómskeho obyvateľstva so zreteľom na tých, ktorí žijú v marginalizovanom prostredí. Vo svojom profile na sociálnej sieti to uviedla splnomocnenkyňa vlády SR pre rómske komunity Andrea Bučková.

Dodala, že tento plán priorít predstavila v pondelok 8. februára vicepremiérke a ministerke investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronike Remišovej (Za ľudí).

Úrad podľa Bučkovej intenzívne pracuje na príprave eurofondového plánu pre Slovensko na roky 2021 až 2027.

„Okrem investícií, ktoré zlepšia kvalitu životných podmienok v oblasti bývania zabezpečením prístupu k pitnej vode, budovaním kanalizácií či podporou svojpomocného bývania chceme pokračovať vo vysporiadavaní pozemkov pod obydliami v komunitách,“ priblížila Bučková.

Splnomocnenkyňa predstavila aj koncept rozvojového programu a zámer poskytovania bezplatnej podpory obciam v príprave investičných projektov.

Za zásadný moment považujem to, že pani vicepremiérka rovnako vníma nevyhnutnosť sústrediť investície do obcí s prítomnosťou marginalizovaných rómskych komunít,“ uzavrela Bučková.

Viac k témam: eurofondy, rómovia, rómske komunity, splnomocnenec vlády SR pre rómske komunity
Zdroj: Webnoviny.sk - Úrad splnomocnenkyne vlády chce odstraňovať sociálne a ekonomické nerovnosti Rómov, uviedla Bučková © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.