Štvrtok, 29. február 2024
Slnečno  11,7 °C
Mimoriadne správy

Šutaj Eštok vymenoval do funkcie nového prezidenta Hasičského a záchranného zboru (foto)

 Webnoviny   2. január 2024  90  
Šutaj Eštok vymenoval do funkcie nového prezidenta Hasičského a záchranného zboru (foto)

2.1.2024 (SITA.sk) - Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) vymenoval do funkcie prezidenta Hasičského a záchranného zboru Adriána Mifkoviča. Ako ďalej informoval tlačový odbor rezortu vnútra, od 1. januára Mifkovič vo funkcii vystriedal doterajšieho prezidenta Pavla Mikulášeka.

Adrián Mifkovič do Hasičského a záchranného zboru nastúpil od roku 2004 ako hasič záchranár špecialista, zastával viacero riadiacich pozícií.

Od 1. júna 2020 do konca roka 2023 zastával pozíciu vedúceho oddelenia operačného riadenia a integrovaného záchranného systému Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Trnave.

„Som presvedčený, že vedenie HaZZ povedie odborník, s ktorým zdieľame spoločné ciele, v prvom rade bezpečnosť ľudí žijúcich na Slovensku, ochrana ich zdravia a majetku, ktorý vyvinie maximálne úsilie v snahe zlepšovania materiálno-technického zabezpečenia, výcviku, vzdelávania, zásahov a vzájomnej spolupráce profesionálnych hasičov s dobrovoľnými hasičmi,“ povedal Šutaj Eštok.

Minister zároveň poďakoval Pavlovi Mikulášekovi za jeho doterajšiu prácu v pozícii prezidenta HaZZ, poprial mu veľa šťastia a úspechov v jeho ďalšom pôsobení. Mikulášek zastával funkciu prezidenta HaZZ od 1. júna 2020.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem


Viac k témam: Minister vnútra, Personálne zmeny, Prezident HaZZ
Zdroj: SITA.sk - Šutaj Eštok vymenoval do funkcie nového prezidenta Hasičského a záchranného zboru (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.