Streda, 21. február 2024
Zamračené  3,5 °C
Mimoriadne správy

Opitý vodič so zákazom šoférovania spôsobil v Kežmarku nehodu, spôsobená škoda je vyše 7-tisíc eur (foto)

 Webnoviny   2. január 2024  80  
Opitý vodič so zákazom šoférovania spôsobil v Kežmarku nehodu, spôsobená škoda je vyše 7-tisíc eur (foto)

2.1.2024 (SITA.sk) - Z trestného činu ohrozenie pod vplyvom návykovej látky a z trestného činu marenie výkonu úradného rozhodnutia obvinila polícia 48-ročného muža z okresu Kežmarok.

Nerešpektoval semafory


Ako informovala prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová, muž na Nový rok viedol osobné vozidlo po Michalskej ulici v Kežmarku, pričom nerešpektoval svetelné signalizačné zariadenie a vošiel do križovatky.

„Došlo k zrážke s osobným vozidlom a následne aj k nárazu do ďalšieho vozidla, ktoré stálo,“ uviedla Ligdayová. Po príchode policajnej hliadky na miesto nehody všetkých účastníkov podrobili dychovým skúškam.

Škoda za vyše 7-tisíc


„V prípade 48-ročného vodiča bol výsledok pozitívny, dosiahol hodnotu 1,5 promile. Lustráciou bolo zistené, že tento vodič má uložený zákaz činnosti viesť všetky druhy motorových vozidiel a to s platnosťou až do septembra 2024,“ upozornila policajná hovorkyňa.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem


Škoda na motorových vozidlách bola podľa nej predbežne odhadnutá na 7 500 eur. „Opitý vodič bol obmedzený na osobnej slobode a bol umiestnený do cely policajného zaistenia,“ doplnila Ligdayová.

Viac k témam: Alkohol za volantom, Dopravná nehoda, marenie výkonu, Obvinenie, prešovská krajská policajná hovorkyňa, prešovská polícia
Zdroj: SITA.sk - Opitý vodič so zákazom šoférovania spôsobil v Kežmarku nehodu, spôsobená škoda je vyše 7-tisíc eur (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.