Štvrtok, 22. október 2020
Prevažne slnečno  12,3 °C
Mimoriadne správy

Sulík kritizuje veľkú moc hlavného hygienika, zbankrotujú možno tisícky prevádzkovateľov

 Webnoviny  14. október 2020  31
Sulík kritizuje veľkú moc hlavného hygienika, zbankrotujú možno tisícky prevádzkovateľov

14.10.2020 (Webnoviny.sk) - Hlavný hygienik má podľa ministra hospodárstva Richarda Sulíka (SaS) na Slovensku príliš veľkú moc. Minister tak reagoval na skutočnosť, že vláda nemohla rokovať o zmenách opatrení, ktorými sa na Slovensku obmedzí činnosť reštaurácií a zatvoria sa ďalšie prevádzky.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu


"Dnes s prekvapením konštatujem, že je to len slovo hlavného hygienika. Mám veľké pochybnosti, či je správne, aby takúto veľkú moc mal v rukách hlavný hygienik, keďže vláda nesie zodpovednosť za vývoj v krajine," konštatoval Sulík.

Minister zároveň kritizoval, že o tom kroku nerokovala koaličná rada. "Považujem toto opatrenie z ekonomického pohľadu za mimoriadne škodlivé. Doženie to do bankrotu stovky, možno tisícky prevádzkovateľov," vyhlásil. Podľa vlastných slov je z takéhoto vývoja veľmi smutný. "Úplne zbytočne si kazíme ekonomiku," myslí si Sulík. Opätovne pritom zopakoval, že zatvárať sa majú prevádzky v ohniskách nákazy.

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, minister hospodárstva SR
Zdroj: Webnoviny.sk - Sulík kritizuje veľkú moc hlavného hygienika, zbankrotujú možno tisícky prevádzkovateľov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.