Sobota, 24. október 2020
Oblačno  11,6 °C
Mimoriadne správy

Pre intenzívne dažde mali hasiči plné ruky práce, najviac zásahov mali na východe Slovenska

 Webnoviny  14. október 2020  31
Pre intenzívne dažde mali hasiči plné ruky práce, najviac zásahov mali na východe Slovenska

14.10.2020 (Webnoviny.sk) - Hasiči mali pre intenzívny dážď za uplynulých 24 hodín 175 výjazdov. Situácia bola vážna najmä na východe a severe Slovenska.

V tlačovej správe o tom informovala Katarína Križanová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru SR s tým, že v Košickom kraji boli hasiči privolaní k 41 udalostiam, v Žilinskom kraji zasahovali v súvislosti s nepriaznivým počasím 33-krát a v Prešovskom kraji boli vyslaní k 26 udalostiam.

Odčerpávali vodu zo zatopených pivníc


„V Banskobystrickom kraji bola pomoc hasičov potrebná 23-krát, v Trenčianskom kraji zasahovali 18-krát, v Bratislavskom kraji boli privolaní k 17 udalostiam a v Nitrianskom kraji v súvislosti s intenzívnym dažďom uskutočnili sedem výjazdov," priblížila Križanová.

Ako dodala, pomoc hasičov bola potrebná najmä pri odčerpávaní vody zo zatopených ulíc, podchodov a pivníc rodinných domov. Taktiež kontrolovali vodné toky a odstraňovali popadané stromy zo striech a cestných komunikácií. V niekoľkých prípadoch stavali protipovodňové bariéry a zasahovali pri vybrežených riekach a potokoch. Hasiči na mnohých miestach naďalej zasahujú.

Počasie potrápilo aj Trnavský kraj


Príslušníci Hasičského a záchranného zboru v Trnavskom kraji absolvovali v utorok osem výjazdov, ktoré súviseli s počasím. Zasahovalo pri nich 26 profesionálnych hasičov.

Podľa hovorkyne hasičov v Trnavskom kraji Márie Zaťkovej šesťkrát odstraňovali spadnuté stromy z ciest, ktoré boli neprejazdné. V dvoch prípadoch odčerpávali vodu z pivnice a nákladnej rampy.

Najviac výjazdov mali hasiči na Záhorí, z hasičských staníc v Senici a v Kútoch vyrážali trikrát. Po dva výjazdy zaznamenali hasiči z Trnavy a Hlohovca, v jednom prípade zasahovali hasiči z Galanty.

Viac k témam: dážď, počasie, záplavy
Zdroj: Webnoviny.sk - Pre intenzívne dažde mali hasiči plné ruky práce, najviac zásahov mali na východe Slovenska © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.