Pondelok, 20. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Súd vzal po akcii Venal 3 do väzby ďalších štyroch členov drogového gangu
Webnoviny 5. jún 2019 650
BANSKÁ BYSTRICA 5. júna (WebNoviny.sk) – Sudca pre prípravné konanie na pracovisku Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Banskej Bystrici v stredu vzal do väzby štvoricu mužov, obvinených za členstvo v zločineckej skupine a za drogy.
Obvinení sa vyjadria
Súd vyhovel prokurátorovi, ktorý väzbu požadoval z obavy, že by mohli v trestnej činnosti pokračovať, ovplyvňovať svedkov a vyhýbať sa trestnému stíhaniu. Pre SITA to uviedla hovorkyňa súdu Katarína Kudjáková. Uznesenie o väzbe nie je právoplatné, obvinení sa vyjadria v zákonnej lehote.
Obvinenie a aktuálna väzba štvorice nadväzuje na akciu Venal 3, pri ktorej Národná kriminálna agentúra (NAKA) vo štvrtok 30. mája zadržala viaceré osoby. Prokurátor dal návrh na vzatie do väzby piatich mužov a 31. mája ich sudca zobral do väzby.
V gangu aj policajti
Medzi nimi bol aj jeden bývalý policajt, jeden aktívny policajt a jeden príslušník Kriminálneho úradu finančnej správy. Všetkých stíhajú za založenie zločineckej skupiny a za drogovú trestnú činnosť.
Akcia Venal 3 nadviazala na podobnú akciu NAKA z decembra minulého roku v Trnavskom a Bratislavskom kraji. Podľa informácií z polície zločinecká skupina pôsobila najmä v Seredi, Galante, Trnave, Nitre a v ich širšom okolí. Skupina sa zaoberala výrobou a distribúciou pervitínu, ale obchodovala aj s kokaínom.
Obvineným hrozia tresty odňatia slobody na 20 až 25 rokov alebo doživotie.
Viac k témam: Špecializovaný trestný súd SR, Venal 3
Zdroj: Webnoviny.sk - Súd vzal po akcii Venal 3 do väzby ďalších štyroch členov drogového gangu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Foto: Motocyklista zachytil chodkyňu, hľadajú svedkov nehody
Trump ustúpil zo sankcií, USA dočasne povolili ruskú ropu, dôvodom je rast cien a napätie vo svete
Fico za riešenie situácie v Hormuzskom prielive považuje dôsledné dodržiavanie medzinárodného práva – FOTO
Grécky zástupca ministra odstúpil po obvineniach o jeho nedostatočnej kvalifikácii, ide už o štvrtú rezignáciu