Utorok, 20. október 2020
Oblačno  8,7 °C
Mimoriadne správy

Špecializovaný súd začne pojednávanie v kauze „košický bašternák“, stíhaných je 21 osôb

 Webnoviny   4. október 2020  37
Špecializovaný súd začne pojednávanie v kauze „košický bašternák“, stíhaných je 21 osôb

4.10.2020 (Webnoviny.sk) - Špecializovaný trestný súd v Pezinku vytýčil na pondelok 5. októbra prvé zo série pojednávaní s východoslovenským podnikateľom Gabrielom K. a s ďalšími obžalovanými.

V kauze obžalovaného s mediálnym prívlastkom „košický bašternák“ figuruje spolu 21 osôb, ktoré sú stíhané pre zločin založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a ďalšie skutky.

Obžalovaní podľa prokuratúry prostredníctvom vratiek DPH ukrátili štát o 17,4 milióna eur, pričom trestnú činnosť páchali v rokoch 2007 až 2009.

Meno Gabriela K. sa vyskytovalo aj v iných prípadoch. Podľa portálu Aktuality.sk na neho napríklad Okresná prokuratúra Košice II podala na jar obžalobu pre vydieranie.

Viac k témam: kauza košický bašternák
Zdroj: Webnoviny.sk - Špecializovaný súd začne pojednávanie v kauze „košický bašternák“, stíhaných je 21 osôb © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.