Utorok, 20. október 2020
Oblačno  8,2 °C
Mimoriadne správy

Po výtržnostiach v Plaveckom Štvrtku obvinili jedného muža z útoku na verejného činiteľa

 Webnoviny   4. október 2020  33
Po výtržnostiach v Plaveckom Štvrtku obvinili jedného muža z útoku na verejného činiteľa

4.10.2020 (Webnoviny.sk) - Po sobotňajších nepokojoch v Plaveckom Štvrtku v okrese Malacky policajti obvinili jednu osobu z útoku na verejného činiteľa. Ako ďalej na sociálnej sieti informuje bratislavská polícia, záležitosť riešia v takzvanom super rýchlom konaní.

Vzduchom lietali rôzne predmety


Policajti v Plaveckom Štvrtku zasahovali pre nepokoje v sobotu podvečer. "Po príchode policajtov do kolónie bolo už z diaľky vidieť predmety lietajúce vzduchom, kamene, sklené fľaše, kovové tyče, tehly a rôzny stavebný odpad. Na základe zistenej situácie sa na miesto dostavili ďalšie policajné poriadkové hliadky. Zasahovali hliadky pohotovostnej motorizovanej jednotky, policajti pohotovostného policajného útvaru, psovod so služobným psom, policajti z Malaciek a Bratislavy," uvádza polícia.

Jedného z účastníkov nepokojov, ktorý hádzal kamene, policajti počas zásahu vyzvali, aby s tým prestal.

Použili donucovacie prostriedky


"Muž namiesto poslúchnutia výzvy začal hádzať kamene na policajtov. Kamene zasiahli jedného zo zasahujúcich policajtov, ktorému spôsobili zranenia, ktoré si nevyžiadali lekárske ošetrenie. Muž bol následne za použitia donucovacích prostriedkov obmedzený na osobnej slobode a eskortovaný na príslušné policajné oddelenie," informuje polícia.

Policajti dodali, že v danej lokalite naďalej zabezpečujú pravidelný nepretržitý výkon služby s cieľom zabezpečiť ochranu verejného poriadku, života, zdravia a majetku občanov.

Zdroj: Webnoviny.sk - Po výtržnostiach v Plaveckom Štvrtku obvinili jedného muža z útoku na verejného činiteľa © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.