Streda, 21. február 2024
Slabý dážď  2,5 °C
Mimoriadne správy

SNS nesúhlasí s prístupovými rokovaniami Ukrajiny do EÚ, podľa nich sa mal Fico správať ako maďarský premiér (video)

 Webnoviny  16. december 2023  137  
SNS nesúhlasí s prístupovými rokovaniami Ukrajiny do EÚ, podľa nich sa mal Fico správať ako maďarský premiér (video)

16.12.2023 (SITA.sk) - Slovenská národná strana (SNS) nesúhlasí s prístupovými rokovaniami Ukrajiny do Európskej únie (EÚ). Na druhej strane však rešpektuje rozhodnutie premiéra Roberta Fica (Smer-SD), ktorý vstup Ukrajiny do EÚ podporil.

Viac o téme: Vojna na UkrajinePodľa SNS sa mal Fico správať ako maďarský predseda vlády Viktor Orbán a odísť zo sály počas schvaľovania spomínaných rokovaní. Taktiež mal podľa národniarov zabrániť finančnej pomoci Ukrajine. Tvrdia, že EÚ si nemôže dovoliť finančnú pomoc v hodnote 50 miliárd eur.

Úlohou vlády a celej koalície je spolupracovať najmä so štátmi V4, čiže aj premiérom Maďarska. Ukrajina nemôže vstúpiť do EÚ skôr, než nedôjde k vyriešeniu konfliktu s Ruskou federáciou," myslia si v SNS.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem


Národniari sú presvedčení, že Ukrajine je dôležité pomáhať len v humanitárnej oblasti. „Je však dôležité, tak ako to urobil maďarský premiér Orbán, blokovať akúkoľvek pomoc Ukrajine, ak už dochádza k ohrozeniu záujmov EÚ na úkor jej obyvateľov," dodala strana.

Viac k témam: Maďarský premiér, Premiér Slovenskej republiky, Vstup Ukrajiny do EÚ
Zdroj: SITA.sk - SNS nesúhlasí s prístupovými rokovaniami Ukrajiny do EÚ, podľa nich sa mal Fico správať ako maďarský premiér (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.