Štvrtok, 5. február 2026
Mimoriadne správy
- Eurobarometer odhalil rastúce obavy Európanov aj Slovákov, najväčšie očakávania od Únie majú mladí ľudia
- Grécky premiér Kyriakos Mitsotakis vyzval na zrušenie kontroverznej ministerskej imunity
- Rádio je najdôveryhodnejším typom média v Európe, podľa prieskumu dôvera v online prostredí dlhodobo klesá
- Prvá návšteva slovenského predstaviteľa v Andorre. Marek Eštok hovoril o daniach, EÚ aj Ukrajine – FOTO
- Šimkovičová rokovala v Prahe s českým ministrom kultúry, hovorili o spoločných projektoch
Slovensko-ukrajinské hranice smerom na Slovensko v sobotu prekročilo 3 515 osôb
18.9.2022 (Webnoviny.sk) - Slovensko-ukrajinské hranice prekročilo v sobotu 17. septembra na vstupe na Slovensko 3 515 osôb. O dočasné útočisko požiadali traja žiadatelia.
Zo Slovenska na Ukrajinu prešlo hraničnými priechodmi v sobotu 3 799 osôb. Informovala o tom hovorkyňa Ministerstva vnútra SR Zuzana Eliášová.
Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt
Celkovo už slovensko-ukrajinské hranice na vstupe na Slovensko od začiatku konfliktu na Ukrajine 24. februára prekročilo 809 192 osôb, udelených bolo 94 021 dočasných útočísk. Na výstupe zo Slovenska na Ukrajinu zaznamenali 578 156 osôb.
Viac k témam: dočasné útočisko, Hranice Slovenska, Hraničné priechody, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Slovensko-ukrajinské hranice smerom na Slovensko v sobotu prekročilo 3 515 osôb © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Grécky premiér Kyriakos Mitsotakis vyzval na zrušenie kontroverznej ministerskej imunity
Hotelieri žiadajú spravodlivé podmienky pre všetkých ubytovateľov, poukazujú na krátkodobé prenájmy cez online platformy