Streda, 28. február 2024
Oblačno  4,9 °C
Mimoriadne správy

Slovensko naďalej poskytuje Ukrajine humanitárnu pomoc, podľa ministerstva vnútra je to prejav solidarity

 Webnoviny  13. február 2024  98  
Slovensko naďalej poskytuje Ukrajine humanitárnu pomoc, podľa ministerstva vnútra je to prejav solidarity

13.2.2024 (SITA.sk) - Slovensko naďalej poskytuje humanitárnu pomoc Ukrajine. Ako uviedol tlačový odbor Ministerstva vnútra (MV) SR, táto podpora je nielen prejavom solidarity a spolupatričnosti, ale i základom pre budovanie stabilnejšej a bezpečnejšej Európy.

Pomoc vo forme vitamínov


Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky v spolupráci so spoločnosťou Transpetrol, a.s. a S & D Pharma SK s.r.o. ponúklo Ukrajine humanitárnu pomoc vo forme 4 transformátorov a vitamínov Devit. Ukrajinská strana uvedenú humanitárnu pomoc prijala," informoval ďalej rezort vnútra s tým, že celková hodnota tejto pomoci je temer 158-tisíc eur a jej hmotnosť je desať ton.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Prijímateľom pomoci sú humanitarian hub - JSC Khmelnytskoblenergo a Charitable organization "International Charitable Foundation "CONTRIBUTION TO MEDICINE DEVELOPMENT”," dodalo ministerstvo.

Podľa rezortu vnútra sa poskytovaním pomoci zameriavame i na ochranu najzraniteľnejších skupín, teda detí, starších alebo zdravotne postihnutých, ktorých konflikty a krízy najväčšmi postihujú.

Transport cez Európsku komisiu


Humanitárna pomoc bola prepravená 7. februára, a to cez medzinárodné humanitárne logistické centrum v rámci systému Mechanizmu únie v oblasti civilnej ochrany, tzv. SK HUB aktiváciou transportu cez Európsku komisiu. EK tiež bude znášať náklad za prepravu.

V predchádzajúcom období rezort v spolupráci s Ministerstvom pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky 17. januára prepravilo na Ukrajinu humanitárnu pomoc vo forme 144 ton hnojív (močovina N46,5%). Celková hodnota humanitárnej pomoci je 89 999,42 eura. Prijímateľom pomoci bol Ukrajinský inštitút pre skúšanie odrôd rastlín v Kyjeve - Ukrainian Institute for Plant Variety Examination (UIPVE)," dodalo MV SR.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine vo februári 2024 (fotografie)

Viac k témam: Humanitárna pomoc Ukrajine, pomoc Ukrajine, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Slovensko naďalej poskytuje Ukrajine humanitárnu pomoc, podľa ministerstva vnútra je to prejav solidarity © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.