Pondelok, 4. máj 2026
Mimoriadne správy
- USA by sa už mali spamätať. Prehnané požiadavky blokujú dohodu o ukončení vojny, vyhlásil Teherán
- Švédsky súd poslal muža na doživotie za vojnové zločiny spáchané v Sýrii
- Čech Jakub Dolejš sa cez víkend stal víťazom top kategórie 1A európskych majstrovstiev v jojo v Bratislave
- Putin v panike: Bojí sa prevratu, dronového atentátu aj vlastných ľudí! Tajné služby odhalili šokujúce detaily
- Viedeň vyhostila troch ruských diplomatov pre podozrenie zo špionáže
Šesťročné dieťa, ktoré vytiahlo atrapu zbrane pred Pellegriniho domom, budú preverovať sociálne orgány (video)
Webnoviny 3. jún 2024 651
3.6.2024 (SITA.sk) - Sociálne orgány začali konať voči domácnosti, z ktorej pochádza šesťročný chlapec, ktorý z auta mieril atrapou zbrane na dom novozvoleného prezidenta Petra Pellegriniho. Informoval o tom minister práce, sociálnych vecí a rodiny Erik Tomáš (Hlas-SD).
Ako spresnil, oddelenie sociálno-právnej ochrany detí a sociálnej kurately začalo zisťovanie, pričom pôjde o štandardný postup. Vykonajú pohovor s dieťaťom a rodičmi a pošlú dožiadania na školu a k lekárovi a navrhnú sociálny plán na základe zistení.
Konanie už začali
"Nie je tolerovateľné, aby šesťročné dieťa s kuklou na hlave a s atrapou zbrane trčalo z auta a na niekoho mierilo. Je to vec, ktorá je okamžite na podnet. Začali sme konanie, kontaktovali sme sa aj s políciou a o výsledkoch budeme informovať," uviedol Tomáš a dodal, že zaznamenali ospravedlňujúci list zo strany otca, no podľa ministra ho to nezbavuje zodpovednosti za dieťa a jeho výchovu.
"Svojím postupom chceme pomôcť k výchove dieťaťa a zistiť, či tam sú, alebo nie sú problémy," uzavrel Tomáš.
Incident mohol skončiť fatálne
V spomínanej domácnosti spolu žije šesťročný chlapec a jeho otec, ktorí sú súčasne aktérmi incidentu, ktorý sa stal minulý týždeň v Bratislave. Otec šoféroval auto a na zadnom sedadle viezol syna, ktorý mal otvorené okno, kuklu na hlave a atrapu zbrane v ruke.
Chlapec atrapou zbrane mieril na dom, v ktorom sa zdržiava novozvolený prezident Pellegrini. Ako uviedol minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) deň po incidente, polícia a príslušníci Úradu na ochranu verejných činiteľov sú v súčasnosti v reakcii na atentát na premiéra Roberta Fica (Smer-SD) v plnom nasadení a pripravení reagovať v zlomku sekundy. Zbraň či atrapu zbrane tak mohli vyhodnotiť ako bezpečnostnú hrozbu, a celý tento incident mohol tak podľa neho skončiť fatálne.
Viac k témam: Incident, Minister práce sociálnych vecí a rodiny SR, Minister vnútra SR, novozvolený prezident, Polícia, výchova dieťaťa
Zdroj: SITA.sk - Šesťročné dieťa, ktoré vytiahlo atrapu zbrane pred Pellegriniho domom, budú preverovať sociálne orgány (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Spolupráca Schneider Electric a NVIDIA podporí návrhy dátových centier s umelou inteligenciouNasledujúci článok
Už stačilo! Tesco rozširuje pomoc obetiam domáceho násilia
Dúbravka nezabránil ďalšej prehre Burnley, Leeds sa priblížil k záchrane v Premier League
Skvelá slovenská hokejová osemnástka! Na domácich MS sa predstaví vo finále proti Švédom – VIDEO
Top foto dňa (1. máj 2026): Protesty 1. mája, konské dostihy, festival kreolských rebier a víťazstvá