Sobota, 26. september 2020
Dážď  9,8 °C
Mimoriadne správy

Samosprávy počas krízy potrebujú viac čitateľné a predvídateľné kroky štátu, myslí si prezidentka

 Webnoviny  27. august 2020  45
Samosprávy počas krízy potrebujú viac čitateľné a predvídateľné kroky štátu, myslí si prezidentka

27.8.2020 (Webnoviny.sk) - Samosprávy potrebujú, aby boli kroky štátu aj počas krízy viac čitateľné a predvídateľné. Ako ďalej prezidentka SR Zuzana Čaputová vysvetlila vo svojom profile na sociálnej sieti, nabrané skúsenosti z predchádzajúcich mesiacov by nemali vyjsť nazmar.

Stretnutie sa muselo konať online


Jej status vyplýva z dnešného stretnutia s primátorom Nitry Marekom Hattasom, primátorom Komárna Bélom Keszeghom a s predsedom Nitrianskeho samosprávneho kraja Milanom Belicom.

Stretnutie sa vzhľadom na zhoršujúcu sa epidemiologickú situáciu v Bratislave konalo online.

Lepšou pomocou by boli granty


Čaputová na online stretnutí zisťovala aj to, ako sa samosprávy vyrovnávajú s výpadkami príjmov v dôsledku koronakrízy. Priblížila, že všetci traja reprezentanti potvrdili výrazné výpadky príjmov.

Možnosť bezúročnej pôžičky od štátu zástupcovia vítajú, i keď za vhodnejšiu formu pomoci považujú granty. Samosprávy tiež poukázali na na potrebu lepšej komunikácie medzi štátom a samosprávami, aby mali včasné a presné informácie na prijímanie potrebných opatrení.

Zdroj: Webnoviny.sk - Samosprávy počas krízy potrebujú viac čitateľné a predvídateľné kroky štátu, myslí si prezidentka © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.