Sobota, 26. september 2020
Oblačno  8,2 °C
Mimoriadne správy

Horskí záchranári mali plné ruky práce, pomáhali zranenému dievčatku aj turistke na Kriváni

 Webnoviny  27. august 2020  50
Horskí záchranári mali plné ruky práce, pomáhali zranenému dievčatku aj turistke na Kriváni

27.8.2020 (Webnoviny.sk) - Vo štvrtok v dopoludňajších hodinách bola Horská záchranná služba (HZS) požiadaná o pomoc pre 7-ročné slovenské dievčatko, ktoré počas zjazdu na bicykli na asfaltovej ceste v Tichej doline spadlo a pravdepodobne si spôsobilo zlomeninu kľúčnej kosti. Informuje o tom HZS na svojej webstránke.

Dievčatko previezli do nemocnice


Horskí záchranári z Vysokých Tatier malú cyklistku vyšetrili, poskytli jej neodkladné zdravotné ošetrenie a následne ju terénnym autom transportovali na Podbanské, kde si ju prevzala posádka Rýchlej zdravotnej pomoci, s ktorou pokračovala do nemocnice.

Na Kriváni sa zranila turistka


Ešte počas tohto zásahu boli záchranári HZS opäť požiadaní o pomoc pre 34-ročnú slovenskú turistku, ktorá si na vrchole Kriváňa privodila úraz ramena.

O súčinnosť bola požiadaná posádka Vrtuľníkovej zdravotnej záchrannej služby, ktorá zásah vykonala samostatne.

Viac k témam: cyklistka, Horská záchranná služba, turistika, turistka, úraz
Zdroj: Webnoviny.sk - Horskí záchranári mali plné ruky práce, pomáhali zranenému dievčatku aj turistke na Kriváni © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.