Piatok, 5. jún 2020
Jasno  11,2 °C
Mimoriadne správy

Prírastok majetku politikov nebude kontrolovaný, návrh novely zákona v parlamente neprešiel

 Webnoviny  15. máj 2019  33
Prírastok majetku politikov nebude kontrolovaný, návrh novely zákona v parlamente neprešiel

BRATISLAVA 15. mája (WebNoviny.sk) - Návrh novely ústavného zákona o ochrane verejného záujmu pri výkone funkcií verejných funkcionárov parlament neposunul do druhého čítania.

Poslanci za hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti navrhovali sledovanie majetkového prírastku politikov.

Občania majú právo vedieť a kontrolovať, či politici svoje právomoci nezneužívajú na vlastné obohatenie sa," vysvetlilo OĽaNO.

Opoziční poslanci ako dvojičku k návrhu novely zákona o ochrane verejného záujmu pri výkone funkcií verejných funkcionárov predložili návrh novely zákona o Ústavnom súde SR. Navrhovali, aby jedna tretina členov orgánu, ktorý rozhoduje o porušení ústavného zákona, mala procesnú legitimáciu na podanie návrhu na preskúmanie rozhodnutia na Ústavný súd Slovenskej republiky.

Takouto úpravou chceli dosiahnuť, aby o posúdení, či bol alebo nebol porušený ústavný zákon, rozhodoval Ústavný súd Slovenskej republiky. Ani tento návrh parlament neposunul do druhého čítania.

Viac k témam: Národná rada SR, NR SR, OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti
Zdroj: Webnoviny.sk - Prírastok majetku politikov nebude kontrolovaný, návrh novely zákona v parlamente neprešiel © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.