Sobota, 6. jún 2020
Jasno  10,8 °C
Mimoriadne správy

Polícia vyhostila Ukrajinca bez dokladov, na hraniciach ho zachytili kamery

 Webnoviny  15. máj 2019  50
Polícia vyhostila Ukrajinca bez dokladov, na hraniciach ho zachytili kamery

BRATISLAVA 15. mája (WebNoviny.sk) - Polícia vyhostila Ukrajinca, ktorý neoprávnene prekročil hranicu v smere z Ukrajiny do Slovenskej republiky.

Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa Riaditeľstva hraničnej a cudzineckej polície Sobrance Agnesa Kopernická, neoprávnený pohyb cudzinca zaznamenali kamery, ktoré monitorujú vonkajšiu hranicu, 12. mája popoludní.

Pri kontrole cudzinca bez cestovného dokladu v obci Ubľa, okres Snina, policajti preverovaním v informačných systémoch zistili, že mu na hraničnom priechode odopreli vstup do schengenského priestoru. Cudzinca administratívne vyhostili a má zákaz vstupu na územie SR a ostatných členských štátov EÚ na tri roky.

Viac k témam: colníci, doklady, Schengen
Zdroj: Webnoviny.sk - Polícia vyhostila Ukrajinca bez dokladov, na hraniciach ho zachytili kamery © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.