Streda, 28. október 2020
Polojasno  9,9 °C
Mimoriadne správy

Primátor Banskej Bystrice chce navrhnúť zastupiteľstvu zákaz hazardných hier v meste

 Webnoviny   2. október 2020  45
Primátor Banskej Bystrice chce navrhnúť zastupiteľstvu zákaz hazardných hier v meste

2.10.2020 (Webnoviny.sk) -  hneď, ako novela zákona o hazardných hrách nadobudne účinnosť. Ako uviedol primátor pre agentúru SITA, nový zákon uľahčí reguláciu a hazard bude možné na území mesta zakázať.

Budem vyzývať aj primátorov a starostov z okolitých miest a obcí, aby bol v tomto smere náš postup spoločný a koordinovaný,“ doplnil Nosko. V prípade platnosti všeobecne záväzného nariadenia o zákaze hazardu by mestská kasa prišla len v tomto roku, poznačenom koronakrízou, približne o 200-tisíc eur.

Novela zákona o hazardných hrách, ktorú schválila Národná rada SR, by mala v prípade jej podpísania prezidentkou Zuzanou Čaputovou nadobudnúť účinnosť 1. novembra.

Na základe novelizovaného zákona budú môcť obecné a mestské zastupiteľstvá prostredníctvom všeobecne záväzného nariadenia zakázať hazardné hry aj bez podmienky predloženia petície, v ktorej sa občania sťažujú na narúšanie verejného poriadku.

Viac k témam: koronakríza, Koronavírus, zákaz hazardu
Zdroj: Webnoviny.sk - Primátor Banskej Bystrice chce navrhnúť zastupiteľstvu zákaz hazardných hier v meste © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.