Štvrtok, 22. október 2020
Slnečno  9,4 °C
Mimoriadne správy

Krízový štáb v Poprade rozhodol o zrušení všetkých kultúrnych a spoločenských podujatí

 Webnoviny   2. október 2020  34
Krízový štáb v Poprade rozhodol o zrušení všetkých kultúrnych a spoločenských podujatí

2.10.2020 (Webnoviny.sk) - Vedenie mesta Poprad po štvrtkovom zasadnutí krízovom štábe v súvislosti s hrozbou šírenia koronavírusu zrušilo do konca roka v Poprade všetky kultúrne a spoločenské podujatia. Hokejový a futbalový štadión z tohto dôvodu tiež zamedzí prístup verejnosti do svojich priestorov. Informovala o tom radnica na svojej oficiálnej webstránke.

Viac o téme: Koronavírus


Krízový štáb rozhodol aj o zatvorení denného stacionára až do odvolania,“ uviedla radnica s tým, že od piatka budú priestory stacionára pripravené ako karanténne miestnosti pre klientov centra sociálnych služieb. S účinnosťou od 30. septembra platí zákaz návštev vo všetkých sociálnych zariadeniach.

Mesto Poprad zároveň žiada občanov, aby na pracoviská mestského úradu prichádzali iba za podmienky, že sú úplne zdraví a nepociťujú žiadne príznaky ochorenia. V prípade potreby môžu občania úrad kontaktovať telefonicky alebo elektronicky prostredníctvom e-mailových adries, ktoré sú uvedené na stránke mesta.

Externé overovanie podpisov na mestskom úrade je nateraz zakázané až do odvolania. Svadobné obrady sa budú konať len v obradnej sieni mesta Poprad, a to podľa pokynov Úradu verejného zdravotníctva SR. Samospráva tiež začala s dezinfekciou autobusových zastávok a detských ihrísk.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, druhá vlna epidémie, hromadné podujatia, Koronavírus, Pandémia
Zdroj: Webnoviny.sk - Krízový štáb v Poprade rozhodol o zrušení všetkých kultúrnych a spoločenských podujatí © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.