Streda, 25. november 2020
Zamračené  -0,6 °C
Mimoriadne správy

Pri sčítaní obyvateľov budú môcť občania po prvýkrát uviesť aj druhú národnosť

 Webnoviny  24. júl 2020  72
Pri sčítaní obyvateľov budú môcť občania po prvýkrát uviesť aj druhú národnosť

24.7.2020 (Webnoviny.sk) - V najbližšom Sčítaní obyvateľov domov a bytov (SODB) 2021 si občania budú môcť po prvýkrát uviesť aj druhú národnosť.

Splnomocnenec vlády SR pre národnostné menšiny László Bukovszky v tejto súvislosti očakáva, že zmena pripravená v spolupráci so Štatistickým úradom SR (ŠÚ SR) môže priniesť lepšie a presnejšie údaje o menšinách.

Zmenu odkomunikujú menšinám


Agentúru SITA o tom informoval vedúci sekretariátu Úradu splnomocnenca vlády SR pre národnostné menšiny Zoltán Kovács.

Podľa Bukovszkého bude zmenu potrebné komunikovať aj smerom k menšinám, a preto v tejto súvislosti inicioval stretnutie na pôde úradu.

Privítal tak vedúcich predstaviteľov ŠÚ SR a subjektov spolupracujúcich na komunikačnej kampani k sčítaniu.

Kampaň začne v septembri


„Som presvedčený, že naše konštruktívne stretnutie prinesie ovocie a dôležitosť sčítania úspešne odprezentujeme aj smerom k menšinám,“ povedal Bukovszky.

Kampaň k sčítaniu obyvateľov bude spustená začiatkom septembra. V tejto súvislosti vyzdvihol splnomocnenec potrebu úzkej spolupráce, ktorá je predpokladom získavania kvalitných údajov.

Viac k témam: sčítanie obyvateľov, Sčítanie obyvateľov domov a bytov 2021
Zdroj: Webnoviny.sk - Pri sčítaní obyvateľov budú môcť občania po prvýkrát uviesť aj druhú národnosť © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.