Utorok, 27. október 2020
Zamračené  7,9 °C
Mimoriadne správy

Meteorológovia varujú pred prívalovým dažďom a povodňami, hrozia v okresoch Žilina a Trenčín

 Webnoviny  24. júl 2020  64
Meteorológovia varujú pred prívalovým dažďom a povodňami, hrozia v okresoch Žilina a Trenčín

24.7.2020 (Webnoviny.sk) - Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) varuje pred povodňami v okrese Žilina a Trenčín. V tejto súvislosti vydal hydrologickú výstrahu druhého stupňa pre okres Trenčín a výstrahu tretieho stupňa pre okres Žilina. Výstraha platí 24. júla od 17:45 do 20:00.

„Vzhľadom na očakávané prívalové zrážky pri búrkach predpokladáme prechodný výrazný lokálny vzostup vodných hladín, hlavne na malých tokoch, s možnosťou dosiahnutia a prekročenia vodných stavov zodpovedajúcich stupňom povodňovej aktivity. Je predpoklad výskytu sprievodných povodňových javov aj mimo tokov. Vývoj hydrologickej situácie bude priebežne aktualizovaný,“ informuje SHMÚ.

Viac k témam: počasie, povodne
Zdroj: Webnoviny.sk - Meteorológovia varujú pred prívalovým dažďom a povodňami, hrozia v okresoch Žilina a Trenčín © SITA Všetky práva vyhradené.

Hodnotenie článku

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.