Utorok, 20. október 2020
Oblačno  8,7 °C
Mimoriadne správy

Prezidentka Čaputová chce, aby štát finančne pomáhal krízovým centrám pre obete domáceho násilia

 Webnoviny  18. september 2020  41
Prezidentka Čaputová chce, aby štát finančne pomáhal krízovým centrám pre obete domáceho násilia

18.9.2020 (Webnoviny.sk) - Štát by mal finančne pomáhať krízovým centrám na pomoc obetiam domáceho násilia. Prezidentka Zuzana Čaputová to uviedla v piatok 18. septembra po stretnutí s ministerkou spravodlivosti Máriou Kolíkovou (Za ľudí) a 1. viceprezidentkou Policajného zboru SR Janou Maškarovou.

Podľa prezidentky zabezpečí finančnú pomoc pre centrá novela zákona o obetiach trestných činov z dielne ministerstva spravodlivosti. Novela by tiež mala zefektívniť aj spoluprácu centier s políciou.

„Štát sa má vedieť postarať o obete trestných činov,“ uviedla hlava štátu. Dodala, že je potrebné, aby takáto pomoc bola poskytovaná v dlhodobom horizonte.

Viac k témam: domáce násilie, finančná pomoc, krízové centrá
Zdroj: Webnoviny.sk - Prezidentka Čaputová chce, aby štát finančne pomáhal krízovým centrám pre obete domáceho násilia © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.