Nedeľa, 25. október 2020
Oblačno  8,7 °C
Mimoriadne správy

Maďarsko predĺžilo kontroly na všetkých hraniciach, zákaz vstupu platí najmä pre cudzincov

 Webnoviny  18. september 2020  40
Maďarsko predĺžilo kontroly na všetkých hraniciach, zákaz vstupu platí najmä pre cudzincov

18.9.2020 (Webnoviny.sk) - Maďarsko predĺžilo kontroly na všetkých svojich hraniciach do konca októbra. Informuje o tom Polícia SR na sociálnej sieti. Doplnila, že o predĺžení hraničných kontrol o ďalší mesiac, teda do konca októbra, informoval maďarský minister vnútra. Opatrenie bude platiť za rovnakých podmienok a režimu ako doteraz.

K úprave hraničných kontrol pristúpila maďarská vláda od 1. septembra. Zároveň určila, cez ktoré hraničné priechody a miesta je možné vstúpiť na územie ich štátu. Maďarsko si taktiež vymedzilo okruh osôb, ktorým bude umožnený vstup do krajiny.

Viac o téme: Koronavírus


Od 1. septembra platí zákaz vstupu do Maďarska cudzím štátnym príslušníkom, okrem tých, ktorí majú oprávnenie na trvalý pobyt v Maďarsku a výnimiek uvedených v nariadení maďarskej vlády.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem


Viac k témam: Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Maďarsko predĺžilo kontroly na všetkých hraniciach, zákaz vstupu platí najmä pre cudzincov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.