Utorok, 29. september 2020
Oblačno  8,6 °C
Mimoriadne správy

Prečo sa nepodarilo nájsť viac dôkazov? Vo vyšetrovaní vraždy Kuciaka treba pokračovať, vyzývajú novinári

 Webnoviny   5. september 2020  39
Prečo sa nepodarilo nájsť viac dôkazov? Vo vyšetrovaní vraždy Kuciaka treba pokračovať, vyzývajú novinári

5.9.2020 (Webnoviny.sk) - Asociácia európskych novinárov a jej slovenskej sekcie rešpektuje princípy právneho štátu a prezumpciu neviny. V prípade, ak je pravdou, že obžalobou predložené dôkazy nestačia na usvedčenie objednávateľov vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej, je potrebné vo vyšetrovaní pokračovať na úrovni polície a prokuratúry. V tlačovej správe o tom informoval tajomník slovenskej sekcie Asociácie európskych novinárov Tibor Macák.

Ako ďalej priblížil, podľa asociácie je potrebné sa pýtať, prečo sa nepodarilo nájsť viac dôkazov a prečo bol špeciálny policajný tím, ktorý vraždu vyšetroval, predčasne rozpustený. Asociácia zároveň upozorňuje, že sú silné dôvody domnievať sa, že najvyšší objednávatelia vraždy unikajú spravodlivosti.

Macák dodal, že novinári na Slovensku sa budú snažiť ďalej sledovať činnosť polície a prokuratúry v tejto kauze, ktorá traumatizuje celú spoločnosť. Sú zároveň odhodlaní pokračovať v odhaľovaní protiprávnej činnosti a korupcie.

Asociácia je rozčarovaná výrokom slovenského Špecializovaného trestného súdu, ktorý označil za nevinných dvoch kľúčových obžalovaných v procese úkladnej vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Súd odsúdil len dvoch vykonávateľov a jedného sprostredkovateľa, pričom údajných objednávateľov oslobodil pre nedostatok dôkazov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Rozsudok v prípade vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej (fotografie)

Viac k témam: Asociácia európskych novinárov, Súd v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka
Zdroj: Webnoviny.sk - Prečo sa nepodarilo nájsť viac dôkazov? Vo vyšetrovaní vraždy Kuciaka treba pokračovať, vyzývajú novinári © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.