Utorok, 20. október 2020
Jasno  4,3 °C
Mimoriadne správy

Na východe Slovenska sa zrazili tri autá, po zranenú tínedžerku musel letieť vrtuľník

 Webnoviny   5. september 2020  52
Na východe Slovenska sa zrazili tri autá, po zranenú tínedžerku musel letieť vrtuľník

5.9.2020 (Webnoviny.sk) - Pri obci Bidovce v okrese Košice-okolie došlo k dopravnej nehode, pri ktorej sa zrazili tri osobné motorové vozidlá. Na pomoc zraneným bol vyslaný záchranársky vrtuľník z Košíc. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE Zuzana Hopjaková.

Ako ďalej priblížila, posádka leteckých záchranárov na mieste ošetrila dvoch zranených. Ďalší štyria účastníci dopravnej nehody boli bez zranení.

Na palubu vrtuľníka bola preložená 18-ročná žena, ktorú s podozrením na poranenie krčnej chrbtice leteckí záchranári v stabilizovanom stave vrtuľníkom transportovali na Kliniku úrazovej chirurgie Univerzitnej nemocnice Louisa Pasteura v Košiciach. Druhý zranený muž bol ponechaný v starostlivosti privolaných pozemných záchranárov.

Viac k témam: dopravná nehoda, Vrtuľníková záchranná zdravotná služba (VZZS)
Zdroj: Webnoviny.sk - Na východe Slovenska sa zrazili tri autá, po zranenú tínedžerku musel letieť vrtuľník © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.