Štvrtok, 4. jún 2026
Mimoriadne správy
- Maďarský premiér Magyar žiada EÚ o ukončenie konania proti Budapešti
- Trump kritizoval Kongres za hlasovanie o stiahnutí amerických síl z vojny proti Iránu
- Na Istrijskom polostrove spadlo športové lietadlo, hlásia štyroch mŕtvych
- Predsedníčka EK Ursula von der Leyenová sľúbila pomoc Arménsku proti ruskému nátlaku
- Prokuratúra stiahla obvinenia voči primátorovi Budapešti za organizáciu vlaňajšieho pochodu Pride
Pre rodiny z prešovskej bytovky pripravili výstavu obrazov, každá si môže jeden odniesť
Webnoviny 23. júl 2020 788
23.7.2020 (Webnoviny.sk) - Výstavu pre rodiny, ktoré prežili minuloročnú tragédiu na Mukačevskej ulici v Prešove, pripravuje občianske združenie K – art v spolupráci s mestom Prešov v mestskej Galérii Caraffka. Výstava má pripomínať pomoc a podporu rodinám, ktorú rodiny postihnuté udalosťami po výbuchu plynu našli nielen u Prešovčanov, ale u všetkých, ktorí akýmkoľvek spôsobom pomohli. Pomáhať má aj samotná výstava.
Ako agentúru SITA informovala tlačová referentka Mestského úradu v Prešove Lenka Šitárová, občianske združenie K – art oslovilo mesto Prešov s myšlienkou venovať obraz všetkým rodinám z postihnutej bytovky v Prešove.
„Združenie venuje jeden z obrazov každej rodine z vybuchnutého bytového domu ako spomienku, ktorá sa im bude navždy spájať s dobrom, pomocou a solidaritou v ťažkých chvíľach,“ uviedla Šitárová.
Výstava obrazov bude v Galérii Caraffka sprístupnená v piatok 24. júla od 13:00. „O 16:00 sa uskutoční vernisáž, po ktorej si bude môcť každá rodinka odniesť do svojho nového domova vybraný obraz," uviedla vedúca Galérie Caraffka Janette Langová. Ako dodala, v prípade, že na výstave ostanú niektoré obrazy voľné, bude možné si ich od občianskeho združenia kúpiť.
K tragickému výbuchu plynu na Mukačevskej 7v Prešove prišlo 6. decembra 2019. Pri nešťastí prišlo o život osem ľudí. Dvanásťposchodovú bytovku kompletne zbúrali a odstránili. Pre obyvateľov výbuchom zničeného bytového domu sa na verejnom účte mesta Prešov vyzbieralo celkovo 5 117 269,51 eura. Do zbierky prispelo 77 322 darcov zo Slovenska aj zahraničia.
Viac k témam: obrazy, Výbuch plynu v Prešove, výstava
Zdroj: Webnoviny.sk - Pre rodiny z prešovskej bytovky pripravili výstavu obrazov, každá si môže jeden odniesť © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Rheinmetall podpísal s Rumunskom zbrojný kontrakt za 5,7 miliardy eur
Keď oni päťsto cieľov, mi aspoň jeden, ale poriadny. Lukašenko sa údajne nepriamo vyhráža likvidáciou Zelenského
Izraelský minister obrany pohrozil útokmi na Bejrút, tvrdí, že má podporu USA