Štvrtok, 22. október 2020
Malá oblačnosť  9 °C
Mimoriadne správy

Na vlakovej stanici v Čadci zasahovali hasiči, z vagóna smerujúceho do Čiech unikala nebezpečná látka

 Webnoviny  23. júl 2020  53
Na vlakovej stanici v Čadci zasahovali hasiči, z vagóna smerujúceho do Čiech unikala nebezpečná látka

23.7.2020 (Webnoviny.sk) - Čadčianski hasiči likvidovali v stredu popoludní nebezpečnú látku unikajúcu z vagóna v blízkosti železničnej stanice v Čadci. Agentúru SITA o tom informoval hovorca Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Žiline Michal Kypus.

Hasiči po príchode na miesto zistili, že zo stojaceho vagóna na šiestej koľaji mimo hlavného nástupišťa železničnej stanice vyteká hydroxid sodný.

"Nebezpečná látka kvapkala z netesného uzáveru vagóna vlaku smerujúceho do Českej republiky. Hasiči zachytili vytečené množstvo do nádoby a zlikvidovali pomocou sorbentu. Netesnosť na uzávere vyplnili havarijným tmelom, čím únik zastavili," uviedol Kypus s tým, že na miesto sa dostavila dispečerka z Českých dráh a policajná hliadka.

Viac k témam: nebezpečná látka, vlaky
Zdroj: Webnoviny.sk - Na vlakovej stanici v Čadci zasahovali hasiči, z vagóna smerujúceho do Čiech unikala nebezpečná látka © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.