Pondelok, 8. jún 2026
Mimoriadne správy
- Starmer, Macron, Merz a Zelenskyj odprezentovali päť podmienok pre spravodlivý a trvalý mier
- Pašinjan zvíťazil vo voľbách, chce pokračovať v približovaní Arménska k Západu
- Top foto dňa (7. jún 2026): Akcia Pups in the Park, French Open Tennis, podpora Ukrajiny a atletika
- NATO posilňuje obranu v okolí Švédska a Fínska
- Top foto dňa (6. jún 2026): Api domčeky, pavilón šeliem, nový most, premiér SR, protest a dáždniky
Poslankyňa za OĽaNO Kavecká čelí obvineniam z machinácií, hrozí jej až osem rokov za mrežami
Webnoviny 20. január 2022 606
20.1.2022 (Webnoviny.sk) - Poslankyňu Národnej rady SR a starostku obce Kunerad (okres Žilina) Moniku Kaveckú (OĽaNO) obvinila polícia zo zločinu machinácie pri verejnom obstarávaní pri výstavbe nájomných bytov. Ako informovala televízia Ta3 na svojom webe, Kaveckej hrozí osem ročné väzenie.
Kontroverzné rozhodnutia starostky
Na tento prípad upozornila pred polrokom Nadácia Zastavme korupciu a aj Úrad pre verejné obstarávanie konštatoval výrazné porušenie zákona a obci uložil pokutu 30-tisíc eur.
Zuzana Petková z Nadácie Zastavme korupciu poukázala na to, že starostka najprv prenajala pozemky súkromnej firme a potom v súťaži uviedla, že nájomné byty sa môžu stavať iba na tejto konkrétnej parcele.
Tender na výstavbu nájomných bytov
TA3 priblížila, že polícia k vyšetrovaniu odmietla poskytnúť akékoľvek informácie. Ani prokuratúra zatiaľ nehovorí o podrobnostiach. Obvinená starostka pre televíziu nechce vyšetrovanie zatiaľ komentovať, no voči uzneseniu podala sťažnosť.
Televízia konštatovala, že pri výstavbe nájomných bytov mali problémy aj iné mestá, čo potvrdila aj právna analýza Nadácie Zastavme korupciu. Medzi mestami, ktoré dostali pokutu, je Šaľa, Svidník či Považská Bystrica.
Agentúra SITA požiadala hnutie OĽaNO o stanovisko.
Viac k témam: Machinácie, Pokuta, Tender, Trestné stíhanie, Verejné obstarávanie
Zdroj: Webnoviny.sk - Poslankyňa za OĽaNO Kavecká čelí obvineniam z machinácií, hrozí jej až osem rokov za mrežami © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Uskutoční sa 35. ročník podujatia Divadelná Nitra? Organizátori apelujú na kultúrne angažované osobnosti
Putinovi jastrabi prvýkrát hovoria o porážke. V Rusku rastie nervozita z vývoja vojny na Ukrajine
Zelenskyj potvrdil ďalší dronový útok na Leningradskú oblasť