Nedeľa, 25. február 2024
Polojasno  4,6 °C
Mimoriadne správy

Poslanecký sľub zložili dvaja noví poslanci. Dubovický schytal od Pellegriniho kritiku za outfit

 Webnoviny   8. február 2024  54  
Poslanecký sľub zložili dvaja noví poslanci. Dubovický schytal od Pellegriniho kritiku za outfit

8.2.2024 (SITA.sk) - Poslanecký sľub vo štvrtok zložili dvaja noví poslanci. Za stranu Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) si mandát uplatnil Richard Glück, ktorý je náhradníkom za Martina Nemkyho (Smer-SD). Toho vláda vymenovala za predsedu Štatistického úradu.

Poslanecký sľub zložil aj Richard Dubovický z hnutia Progresívne Slovensko, ktorý v parlamente nahradil Tomáša Hellebrandta (PS). Ten sa k 6. februáru 2024 z osobných dôvodov svojho mandátu vzdal.

Predseda parlamentu Peter Pellegrini (Hlas-SD) po zložení sľubu poslancami skritizoval Dubovického za jeho outfit.

„Nového poslanca z PS by som chcel upozorniť, že toto bol najvýraznejší moment v jeho politickej kariére, ale nestál mu ani za to, aby sa náležite na tento úkon obliekol. Do budúcna dodržujte nejaký dress code. Z úcty k Ústave SR by ste mali mať oblek riadne ustrojený alebo kroj," povedal. Poslanec mal na sebe oblečené sako, pod ním však nemal košeľu s kravatou, ale sveter.

Viac k témam: Poslanecký sľub, Predseda parlamentu
Zdroj: SITA.sk - Poslanecký sľub zložili dvaja noví poslanci. Dubovický schytal od Pellegriniho kritiku za outfit © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.