Štvrtok, 29. február 2024
Slnečno  11,6 °C
Mimoriadne správy

Poslanec Lackovič sa vzdáva mandátu starostu Hviezdoslavova, podľa jeho slov prichádza nová politická kultúra

 Webnoviny  28. november 2023  125  
Poslanec Lackovič sa vzdáva mandátu starostu Hviezdoslavova, podľa jeho slov prichádza nová politická kultúra

28.11.2023 (SITA.sk) - Poslanec parlamentu za hnutie Progresívne Slovensko Marek Lackovič sa vzdáva mandátu starostu obce Hviezdoslavov v okrese Dunajská Streda. Ako ďalej informovalo komunikačné oddelenie hnutia, obci však bude poslanec naďalej pomáhať ako dobrovoľník.

„Sedieť naplno sa dá len na jednej stoličke. Na rozdiel od mnohých ďalších v parlamente nechcem kumulovať dve ťažké a zodpovedné úlohy a funkcie," povedal Lackovič.

Doplnil, že ho teší uskutočnenie desiatok úspešných projektov, dobrá finančná situácia aj stabilný kolektív, ktorý za sebou v obci zanecháva.

Poslanec chce podľa vlastných slov vyslať jasný a silný signál, že prichádza nová politická kultúra. „Tak je to korektné, slušné a normálne. Ak na Slovensku chceme novú politickú kultúru – slušnosť, čestnosť, otvorenosť – začať musíme od seba. Čaká nás ešte veľa roboty,” uzavrel Lackovič.

Viac k témam: Poslanec, Starosta
Zdroj: SITA.sk - Poslanec Lackovič sa vzdáva mandátu starostu Hviezdoslavova, podľa jeho slov prichádza nová politická kultúra © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.