Utorok, 16. december 2025
Mimoriadne správy
- Streľba na Bondi Beach zasiahla aj exprezidentku Čaputovú, obeťou útoku v Sydney bola jej blízka priateľka
- Zelenskyj dúfa v podporu Američanov, podľa neho je najspravodlivejšou možnosťou „ostať tam, kde sme“
- Maďarsko sa nezrútilo po roku 1989. Ono už desaťročia stálo na umelých nohách, tvrdí psychiater Hunčík
- Rusko musí byť pod tlakom USA, aby pristúpil na kompromis, tvrdí Zelenskyj
- Španielska polícia rozbila gang pašujúci hašiš vrtuľníkmi z Maroka
Poslanec Goga porušil zákon, mastná pokuta ho pripraví o šesť mesačných platov
21.10.2020 (Webnoviny.sk) - Poslanec Národnej rady SR Ľudovít Goga (Sme rodina) má pre porušenie zákona zaplatiť pokutu vo výške šiestich mesačných platov. Rozhodli o tom členovia Výboru NR SR pre nezlučiteľnosť funkcií na dnešnom zasadnutí. Agentúre SITA to potvrdil člen výboru Ondrej Dostál (klub SaS).
Goga priznal, že z jeho strany prišlo k porušeniu ústavného zákona o ochrane verejného záujmu pri výkone funkcií verejných funkcionárov a je si vedomý pochybenia. Dostál doplnil, že Goga zjednal nápravu.
Poslanec nepriznal vlastnú firmu
Podnet na Gogu podala Nadácia Zastavme korupciu. Koaličný poslanec podľa nej v majetkovom priznaní neuviedol vlastnú firmu.
Podľa rakúskeho obchodného registra bol Goga jediným majiteľom aj konateľom firmy Communications MobiNil GmbH so sídlom vo Viedni.
Výbor sa venoval aj Praženkovej
Členovia výboru sa venovali aj podnetu, ktorý sa týka bývalej šéfky Súdnej rady SR Lenky Praženkovej. Súvisí s nesúladom medzi jej príjmami a majetkami. Podnet podal poslanec Alojz Baránik (SaS). Dostál doplnil, že výbor si od nej vyžiadal dodatočné informácie.
„Zároveň požiadal poslanca Baránika, na základe podnetu ktorého sa konanie začalo, aby špecifikoval, akého porušenia zákona sa podľa neho dopustila," vysvetlil koaličný poslanec.
Viac k témam: majetkové priznanie, majetok, Nadácia Zastavme korupciu, pokuta
Zdroj: Webnoviny.sk - Poslanec Goga porušil zákon, mastná pokuta ho pripraví o šesť mesačných platov © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Izrael oznámil zabitie vedúceho zbrojárskeho predstaviteľa Hamasu v Pásme Gazy
Ukrajina obvinila Rusko z útoku dronom na tureckú nákladnú loď prevážajúcu slnečnicový olej
Streľba na pláži Bondi v Sydney si vyžiadala desať mŕtvych – VIDEO, FOTO