Pondelok, 20. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Podvod roka! Dôchodca prišiel o takmer 450-tisíc eur, páchateľ použil rôzne zámienky
Webnoviny 23. december 2023 488
23.12.2023 (SITA.sk) - V okrese Nové Mesto nad Váhom 48-ročný muž postupne vylákal od 72-ročného dôchodcu takmer 450-tisíc eur.
Rôzne zámienky
Ako informuje trenčianska polícia na sociálnej sieti, časť sumy mala byť pôžičkou slúžiacou na úhradu nákladov liečby a následne pohrebu páchateľovho otca.
Neskôr však od dôchodcu pod rôznymi zámienkami vylákal aj ďalšie finančné prostriedky na úhradu nákladov opravy a následne predaja jeho rodinného domu. Poškodenému povedal, že predajom domu mu chce dlh splatiť.
104 splátok
Polícia páchateľa obvinila z podvodu. Aktuálne je stíhaný na slobode a v prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov.
„Páchateľ počas obdobia viac ako štyroch rokov poškodenému predkladal sfalšované listiny, emailové komunikácie neexistujúcich osôb vystupujúcich v mene bankových inštitúcií, notárskych úradov, vymyslených štátnych orgánov, ktoré mali vypovedať o rôznych blokáciách na predaj uvedeného rodinného domu," informovala polícia.
Sumu takmer 450-tisíc eur dôchodca poskytol páchateľovi spolu v 104 splátkach v hotovosti, ale aj prevodmi na bankové účty.
Viac k témam: Dôchodcovia, Podvod, Podvodník, Trestné stíhanie
Zdroj: SITA.sk - Podvod roka! Dôchodca prišiel o takmer 450-tisíc eur, páchateľ použil rôzne zámienky © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Fico za riešenie situácie v Hormuzskom prielive považuje dôsledné dodržiavanie medzinárodného práva – FOTO
Trump ustúpil zo sankcií, USA dočasne povolili ruskú ropu, dôvodom je rast cien a napätie vo svete
Grécky zástupca ministra odstúpil po obvineniach o jeho nedostatočnej kvalifikácii, ide už o štvrtú rezignáciu