Nedeľa, 16. august 2026
Mimoriadne správy
- Slovenskí dovolenkári opisujú situáciu pri chorvátskom Omiši. Dym, popol a noc strávená na úteku pred ohňom
- Trumpa osud posádky USS Abraham Lincoln netrápi, osem mesiacov na mori nie je zasa až tak veľa
- Päť rokov vlády afganského militantného hnutia Taliban vymazalo ženy z verejného života
- Konzervatívna kaviareň: Sme príliš leniví na to, aby sme konkurovali USA a Číne?
- Španielski hasiči bojujú o tisícročný kláštor, pred plameňmi zachraňovali aj kosti kráľov
Podpredseda vlády Peter Kmec doručil do Prezidentského paláca svoju demisiu
Webnoviny 15. november 2025 436
15.11.2025 (SITA.sk) - Podpredseda vlády Peter Kmec v sobotu doručil do Prezidentského paláca svoju demisiu. Informovala o tom Kancelária prezidenta SR s tým, že prezident Peter Pellegrini sa ňou bude v najbližších dňoch zaoberať a následne oznámi svoj ďalší postup.
Podpredseda vlády pre plán obnovy a znalostnú ekonomiku Peter Kmec na sobotňajšej tlačovej besede potvrdil, že chce vyvodiť osobnú zodpovednosť. Demisiu podal podľa jeho slov preto, aby ochránil meno strany Hlas-SD a meno slovenského priemyslu.
V piatok 14. novembra informoval aj premiér Robert Fico (Smer-SD), že podáva prezidentovi Petrovi Pellegrinimu návrh na jeho odvolanie. Dôvodom sú pochybnosti späté s dotačnými výzvami na výskum a vývoj.
Viac k témam: Eurofondy, Inovačné výzvy, Podpredseda vlády SR pre plán obnovy a znalostnú ekonomiku
Zdroj: SITA.sk - Podpredseda vlády Peter Kmec doručil do Prezidentského paláca svoju demisiu © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Top foto dňa (14. august 2026): Víťazstvo Zapletalovej, festival šarkanov, perzeidy a požiar v Chorvátsku
Konzervatívna kaviareň: Sme príliš leniví na to, aby sme konkurovali USA a Číne?
Explózia v rotterdamskom prístave si vyžiadala jednu obeť, zranených bolo viacero ľudí