Pondelok, 20. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Počasie na dnes (nedeľa 28. január): Jasno až polooblačno, na severe sa môžu vyskytnúť ojedinelé snehové prehánky
Webnoviny 28. január 2024 517
28.1.2024 (SITA.sk) - V nedeľu bude na Slovensku jasno až polooblačno. Na severe a východe spočiatku ešte miestami veľká oblačnosť a najmä tam ojedinele snehové prehánky.
V polohách do približne 400 m aj dážď. Na svojom webe o tom informuje Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ). Najvyššia denná teplota bude 4 až 9, na severe väčšinou okolo 2 stupňov Celzia.
Teplota na horách vo výške 1 500 metrov nad morom sa bude pohybovať okolo -1 stupňa Celzia, dopoludnia bude chladnejšie. Fúkať bude prevažne severozápadný až severný vietor 3 až 8 (10 až 30 km/h), popoludní postupne zoslabne.
Na hrebeňoch hôr spočiatku búrlivý vietor, dopoludnia prechodne až víchrica. Meteorológovia predpokladajú zrážky do 1 milimetra, respektíve do 1 centimetra snehu.
Viac k témam: Meteorológia, Počasie, Predpoveď počasia
Zdroj: SITA.sk - Počasie na dnes (nedeľa 28. január): Jasno až polooblačno, na severe sa môžu vyskytnúť ojedinelé snehové prehánky © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Fico za riešenie situácie v Hormuzskom prielive považuje dôsledné dodržiavanie medzinárodného práva – FOTO
Trump ustúpil zo sankcií, USA dočasne povolili ruskú ropu, dôvodom je rast cien a napätie vo svete
Grécky zástupca ministra odstúpil po obvineniach o jeho nedostatočnej kvalifikácii, ide už o štvrtú rezignáciu