Nedeľa, 27. september 2020
Zamračené  9,9 °C
Mimoriadne správy

Po stretnutí s Jánom Hrubalom pripomenul Ján Šikuta možnosť ročného pôsobenia na najvyššom súde

 Webnoviny  11. august 2020  47
Po stretnutí s Jánom Hrubalom pripomenul Ján Šikuta možnosť ročného pôsobenia na najvyššom súde

11.8.2020 (Webnoviny.sk) - Predseda Najvyššieho súdu SR (NS SR) Ján Šikuta upozornil na možnosť ročného pôsobenia na najvyššom súde, ktorú majú sudcovia Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) a tiež sudcovia krajských súdov. Uviedol to po stretnutí s novým predsedom ŠTS Jánom Hrubalom. Sudcom by to malo byť podľa neho umožnené v týchto dňoch, a to na základe vypísaného výberového konania na dočasné pridelenie sudcu.Pomôže to dočasne vyriešiť poddimenzovaný stav na NS SR, no zároveň poskytne sudcom z nižších súdov príležitosť pre profesionálny rast,“ myslí si Šikuta.

Prvé stretnutie predsedov bolo zamerané na budúcu spoluprácu medzi oboma súdmi. Šikuta ocenil snahu o väčšiu otvorenosť ŠTS voči verejnosti a médiám, ktorú Hrubala avizoval pred nástupom do funkcie.

Predseda ŠTS zasa poukázal na potrebu zintenzívnenia komunikácie medzi vedeniami súdov, ale aj medzi kolégiami oboch súdov. Konkrétne termíny s predsedom trestnoprávneho kolégia NS SR plánujú dohodnúť na najbližšie obdobie.

Viac k témam: výberové konanie
Zdroj: Webnoviny.sk - Po stretnutí s Jánom Hrubalom pripomenul Ján Šikuta možnosť ročného pôsobenia na najvyššom súde © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.