Štvrtok, 18. júl 2024
Mimoriadne správy

Pellegrini zneužíva terajšiu funkciu na získanie ďalšej, podľa strany Za ľudí vykonáva špinavú prácu

 Webnoviny   8. január 2024  172  
Pellegrini zneužíva terajšiu funkciu na získanie ďalšej, podľa strany Za ľudí vykonáva špinavú prácu

8.1.2024 (SITA.sk) - Predseda parlamentu Peter Pellegrini (Hlas-SD) zneužíva funkciu na získanie ďalšej funkcie. Vyhlásila to strana Za ľudí s tým, že stanovením čo najskoršieho termínu prezidentských volieb vyradil z hry množstvo občianskych kandidátov. Ako strana vysvetlila, títo kandidáti tak nemajú čas na kampaň, ktorú Pellegrini už vedie z pozície predsedu Národnej rady.

Absurdistan, ktorý spoločne s Ficom vytvárajú, pokračuje aj tým, že ako predseda parlamentu a zároveň kandidát má posudzovať, či jeho protikandidáti spĺňajú formálne náležitosti. Zároveň sa Pellegrini evidentne obáva, že dôsledky promafiánskych zákonov vlády môžu uškodiť jeho kampani, preto zbabelo tlačí voľby na čo najskorší termín,“ uviedla strana Za ľudí a dodala, že Pellegrini počas svojej politickej kariéry ukázal, že slúži Robertovi Ficovi (Smer-SD) a vykonáva špinavú prácu.

Aj nad Pellegrinim sa stále vznáša tieň ,škatúľ od šampanskéhoʻ, čo vysvetľuje ochotnú spoluprácu pri demontáži právneho štátu a rušení Úradu špeciálnej prokuratúry. Ako niekdajší ,digitálny líderʻ doslova utopil stovky miliónov eur v čiernych dierach bez akéhokoľvek osohu pre občana,“ dodala strana s tým, že Pellegrini nesie plnú politickú zodpovednosť za útok na orgány spravodlivosti.

To ho morálne aj osobnostne diskredituje v snahe o získanie ďalšej funkcie, tentokrát prezidentského kresla,“ uzavrela strana.


Prvé kolo prezidentských volieb sa bude konať v sobotu 23. marca 2024. Pellegrini to v pondelok oznámil na tlačovej besede. Pellegrinimu ako predsedovi parlamentu ukladá Ústava povinnosť vyhlásiť voľbu prezidenta SR, a to tak, aby sa prvé kolo volieb konalo najneskôr 60 dní pred skončením funkčného obdobia úradujúcej hlavy štátu.

Funkčné obdobie pani prezidentky Čaputovej sa končí 15. júna tohto roku," uviedol Pellegrini. Dodal, že predseda NR SR má podľa zákona vyhlásiť voľbu prezidenta minimálne 55 dní pred dňom ich konania. Prípadné druhé kolo, ak by ani jeden z kandidujúcich nezískal nadpolovičnú väčšinu platných hlasov oprávnených voličov, určil Pellegrini na 6. apríla.Viac k témam: Predseda Národnej rady SR (NR SR), Premiér Slovenskej republiky, Prezidentka SR, Prezidentské voľby na Slovensku 2024
Zdroj: SITA.sk - Pellegrini zneužíva terajšiu funkciu na získanie ďalšej, podľa strany Za ľudí vykonáva špinavú prácu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.