Nedeľa, 25. február 2024
Mimoriadne správy

Pellegrini oznámi kandidatúru na prezidenta v druhej polovici januára, osobné rozhodnutie už spravil (video)

 Webnoviny   8. január 2024  121  
Pellegrini oznámi kandidatúru na prezidenta v druhej polovici januára, osobné rozhodnutie už spravil (video)

8.1.2024 (SITA.sk) - Predseda strany Hlas-SD a predseda Národnej rady SR Peter Pellegrini oznámi svoje rozhodnutie ohľadom svojej prezidentskej kandidatúry 19. januára v Banskej Bystrici. Oznámil to na pondelkovej tlačovej besede.

Dodal, že sa mu podarilo stretnúť do konca minulého roka s väčšinou členstva jeho strany. Svoje osobné rozhodnutie už počas sviatočného obdobia učinil.

Keď predsedníctvo odsúhlasí moju kandidatúru, a keď budú splnené všetky náležitosti, tak ako som povedal, kandidatúru na prezidenta Slovenskej republiky oznámim 19. januára v tomto roku, v Banskej Bystrici," vyjadril sa.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem


Dodal, že považuje za potrebné splniť určité náležitosti straníckeho charakteru, ako je zvolanie predsedníctva, aby mal istotu, že ak definitívne ohlási kandidatúru, strana i jej orgány budú fungovať tak, ako majú a nebudú vznikať pochybnosti o jej fungovaní, ani o fungovaní koalície.

Viac k témam: Kandidát na prezidenta, Prezidentské voľby na Slovensku 2024
Zdroj: SITA.sk - Pellegrini oznámi kandidatúru na prezidenta v druhej polovici januára, osobné rozhodnutie už spravil (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.