Štvrtok, 29. október 2020
Slabý dážď  7,8 °C
Mimoriadne správy

Parlamentný výbor bude opäť riešit prípad pokuty exprezidenta Kisku

 Webnoviny  16. júl 2020  69
Parlamentný výbor bude opäť riešit prípad pokuty exprezidenta Kisku

16.7.2020 (Webnoviny.sk) - Parlamentný výbor pre nezlučiteľnosť funkcií chce kauzu bývalého prezidenta Andreja Kisku (Za ľudí) vyriešiť na septembrovom rokovaní. Povedal to vo štvrtok 16. júla predseda výboru Richard Raši.

Výbor nepostupoval správne


Ústavný súd vlani zrušil pokutu exprezidentovi Kiskovi, ktorú mu udelil výbor pre nezlučiteľnosť funkcií v súvislosti s financovaním jeho prezidentskej kampane.

„Prijali sme uznesenie, že berieme na vedomie nález ústavného súdu,. Budeme sa ním zaoberať v intenciách, ako nám ústavný súd povedal. V septembri na rokovaní výboru by sme mali definitívne tento prípad rozlúsknuť,“ uviedol Raši.

Kiska sa nemohol obhájiť


Ústavný súd SR vlani koncom roka zistil, že výbor v konaní nepostupoval v súlade so základnými právnymi princípmi, platnými pre konanie orgánov, rozhodujúcich o právach a povinnostiach fyzických a právnických osôb.

„Predovšetkým neboli naplnené požiadavky na riadne zistenie skutkového stavu, na umožnenie účastníkovi konania vyjadriť sa k postupu a k vykonaným dôkazom, resp. k zisteniam, a požiadavka na riadne odôvodnenie rozhodnutia,“ uviedol sudca Peter Molnár.

Výbor pre nezlučiteľnosť funkcií v máji 2019 rozhodol o udelení pokuty prezidentovi vo výške troch mesačných platov po skončení daňovej kontroly v jeho spoločnosti KTAG. O udelení pokuty rozhodla väčšina členov výboru. Podnet proti Kiskovi podala neparlamentná strana Nový parlament.

Viac k témam: daňová kauza prezidenta Kisku, pokuta, Výbor NR SR pre nezlučiteľnosť funkcií
Zdroj: Webnoviny.sk - Parlamentný výbor bude opäť riešit prípad pokuty exprezidenta Kisku © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.