Utorok, 20. august 2019
Slabý dážď  25,2 °C
Mimoriadne správy

Opäť hrozia búrky a intenzívne lejaky, meterológovia „vyžltili“ celé Slovensko

 Webnoviny  31. júl 2019  23
Opäť hrozia búrky a intenzívne lejaky, meterológovia „vyžltili“ celé Slovensko

31.7.2019 (Webnoviny.sk) - Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) v stredu vydal výstrahu pred búrkami pre celé územie Slovenska. Ako sa píše na oficiálnej webovej stránke ústavu, výstraha prvého stupňa platí v stredu do 22:00.

S búrkami môžu byť spojené krátkodobé, ale intenzívne lejaky, pri ktorých môžu úhrny dosiahnuť 20 až 40 mm a nárazy vetra rýchlosť 18 až 23 metrov za sekundu, čo je 65 až 85 kilometrov za hodinu.

„Intenzita sprievodných javov je v danej ročnej dobe a oblasti bežná, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu. Pri spomínaných búrkach je možný prechodný vzostup vodných hladín na malých tokoch a výskyt povodňových úkazov mimo tokov, ako stekanie vody zo svahov, zatápanie pivníc, podchodov či podjazdov,“ píše na stránke SHMÚ.

Viac k témam: počasie, predpoveď počasia
Zdroj: Webnoviny.sk - Opäť hrozia búrky a intenzívne lejaky, meterológovia „vyžltili“ celé Slovensko © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.