Nedeľa, 25. február 2024
Polojasno  4,6 °C
Mimoriadne správy

Odsúdený sudca Polka sa v decembri pred súd nepostaví, začiatok procesu sa posunie

 Webnoviny  20. december 2023  67  
Odsúdený sudca Polka sa v decembri pred súd nepostaví, začiatok procesu sa posunie

20.12.2023 (SITA.sk) - Na pôde Špecializovaného trestného súdu v Pezinku sa mal vo štvrtok 21. decembra začať súdny proces s bývalým žilinským sudcom Pavlom Polkom.

Ako však pre agentúru SITA uviedla hovorkyňa súdu Katarína Kudjáková, súd štvrtkový termín hlavného pojednávania nakoniec zrušil. Ďalší termín vytýčil na 11. januára.

Obžaloba voči bývalému sudcovi sa týka skutku nepriamej korupcie. Podľa mediazovaných informácií išlo v tomto prípade o zabezpečenie podmienečného prepustenia pre odsúdenú osobu na Krajskom súde v Žiline. V tejto veci už bol obžalovaný uznaný za vinného trestným rozkazom, podal však odpor. Preto muselo byť nariadené hlavné pojednávanie.


Bývalý sudca Pavol Polka bol už odsúdený pre pokračovací zločin prijímania úplatku, keď v marci 2021 sudca ŠTS schválil dohodu o vine a treste a uložil mu úhrnný trest odňatia slobody v trvaní tri roky s podmienečným odkladom na skúšobnú dobu v trvaní päť rokov s probačným dohľadom. Súd vymeral obvinenému aj peňažný trest vo výške 150-tisíc eur. V súčasnosti však exsudca hovorí, že túto dohodu urobil pod nátlakom a robí príslušné právne kroky.Viac k témam: bývalý sudca, Korupcia, Nepriama korupcia, Súdny proces, Súdy, Úplatky
Zdroj: SITA.sk - Odsúdený sudca Polka sa v decembri pred súd nepostaví, začiatok procesu sa posunie © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.