Štvrtok, 29. január 2026
Mimoriadne správy
- Generál Zmeko sa v Bruseli rozlúčil s funkciou, NATO diskutovalo o bezpečnosti Ukrajiny
- Štipendisti z Gazy ďakujú Slovensku za pomoc, pripravujú sa na štúdium na Univerzite Mateja Bela – FOTO
- Čína zaznamenala rekordne nízku pôrodnosť, demografická kríza sa prehlbuje
- Premiér Fico sa stretol s americkým prezidentom, témou bola Ukrajina aj kríza v EÚ – VIDEO, FOTO
- Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
O jednotke NATO na Slovensku sa ešte neurobili žiadne rozhodnutia, tvrdí minister Korčok
27.1.2022 (Webnoviny.sk) - Na území Slovenska, Maďarska, Bulharska a Rumunska sa majú podľa medializovaných informácií vytvoriť vojenské jednotky NATO. Minister zahraničných veci Ivan Korčok (nom. SaS) po rokovaní zahraničného výboru parlamentu povedal, že sa neurobili žiadne rozhodnutia a „táto vec sa dostala na stôl v ostatných hodinách“.
Poznamenal, že nemá mandát vlády oznamovať žiadne jednotky a je to logický obranný krok Severoatlantickej aliancie. Zahraničný výbor rokoval o situácii na rusko-ukrajinských hraniciach.
Agentúra SITA bude správu aktualizovať.
Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - O jednotke NATO na Slovensku sa ešte neurobili žiadne rozhodnutia, tvrdí minister Korčok © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Čo bude s testovaním zamestnancov vo firmách? Rezort hospodárstva ho neplánuje predlžovaťNasledujúci článok
Valášek: Pri konflikte na Ukrajine je dôležité udržať jednotu medzi EÚ a USA
Láska, ktorá sa vracia v bielych šatách. Romantický úvod série Wedding Dreams
Odborári v Amazon Slovakia podali podnet na inšpektorát práce, dôvodom je prepustenie predsedu odborovej organizácie
Ministerstvo investícií podpísalo zmluvy za takmer 18 miliónov eur, podporené budú projekty v regiónoch