Sobota, 23. november 2024
Mimoriadne správy
- Top foto dňa (22. november 2024): Pellegrini v Prešove, pojednávanie s bývalým policajným prezidentom aj vianočný stromček vo Vatikáne
- Pre podozrivú batožinu evakuovali časť londýnskeho letiska Gatwick
- Ukrajinský parlament zrušil zasadanie pre sprísnenie bezpečnostných opatrení po tom, ako Moskva nasadila novú raketu
- Trump má novú kandidátku na čelo ministerstva spravodlivosti, bývalú generálnu prokurátorku Floridy Pam Bondiovú
- Moskva na Ukrajine stratila ďalších viac ako tisíc vojakov, prišla aj o bojové vozidlá a delostrelectvo
1.6.2020 (Webnoviny.sk) -
- Analýzu dát prostredníctvom nástroja TrendMiner využívajú dve tretiny všetkých závodov LANXESS na svete
- Výsledkom je zvýšenie a skvalitnenie výroby s nižšími nákladmi
Chemická spoločnosť LANXESS berie štvrtú priemyselnú revolúciu veľmi vážne a pripravuje sa na budúcnosť. Preto urýchľuje digitalizáciu svojej produkcie. Aktuálne implementovala samoobslužný analytický systém založený na platforme TrendMiner od spoločnosti Software AG. Ten pracuje na algoritmoch, ktoré podporujú efektívnejšie využitie surovín a energie. Celý proces prispieva k zlepšeniu kvality daného produktu.
Momentálne používajú tento nástroj takmer dve tretiny z približne 120 závodov spoločnosti LANXESS, vrátane hlavných výrobných podnikov v Nemecku, Belgicku, USA a Indii. Vďaka platforme TrendMiner môžu experti samostatne analyzovať výrobné procesy. Získané dáta im umožňujú rýchlo identifikovať problémy a nezrovnalosti v produkcii.
Vyšší výkon, nižšie náklady
Jörg Hellwig, riaditeľ pre digitalizáciu v spoločnosti LANXESS, zdôrazňuje, že spomínané algoritmy vo výsledkoch prinášajú značné ekonomické výhody. "Už prvé testovania nástroja TrendMiner ukázali, že tento proces urýchľuje a skvalitňuje výrobu – znižuje náklady a zvyšuje spokojnosť u našich klientov," vysvetľuje Jörg Hellwig s tým, že analýza dát vo výrobe bude v nasledujúcich rokoch pre chemikov a chemických inžinierov kľúčová. "Školeniami v rámci platformy TrendMiner pripravujeme našich zamestnancov na budúcnosť," dodáva Hellwig.
Spolupráca založená na dôvere
Sanjay Brahmawar, generálny riaditeľ spoločnosti Software AG, si pochvaľuje dobrú spoluprácu s LANXESS. "LANXESS pokračuje vo vývoji nových výrobkov a inovácií v chemickom priemysle. Sme hrdí na to, že môžeme byť súčasťou ich príbehu v rámci digitalizácie výroby."
Spoločnosť LANXESS zahájila svoju iniciatívu v oblasti digitalizácie v roku 2017. Za týmto účelom založila špecializovanú obchodnú jednotku. Kľúčovými oblasťami činnosti je vývoj digitálnych obchodných modelov, zavádzanie nových technológií v hodnotovom reťazci a prehlbovanie znalostí a zručností v oblasti digitalizácie u zamestnancov.
Nemecký LANXESS patrí medzi svetovú špičku v špeciálnej chémii
Spoločnosť LANXESS je vedúcim chemickým koncernom, ktorý v roku 2018 dosiahol obrat 7,2 miliardy EUR a v súčasnosti zamestnáva približne 15 500 zamestnancov v 33 krajinách. Spoločnosť je zastúpená v 60 výrobných závodoch po celom svete. Kľúčovým odvetvím podnikania spoločnosti LANXESS je vývoj, výroba a predaj chemických medziproduktov, aditív, špeciálnych chemikálií a plastov. LANXESS je členom popredných indexov trvalej udržateľnosti Dow Jones Sustainability Index (DJSI World a DJSI Europe) a FTSE4Good.
Viac informácií o firme sa nachádzajú na www.lanxess.com a sociálnych sieťach twitter.com/LANXESS, facebook.com/LANXESS, linkedin.com/company/lanxess a youtube.com/lanxess.
Informačný servis
Viac k témam: digitalizácia, LANXESS, PR
Zdroj: Webnoviny.sk - Nemecký LANXESS digitalizuje svoje výrobné procesy © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Dáta DKV ukazujú opatrné oživenie ekonomiky