Piatok, 6. december 2019
Jasno  -2,9 °C
Mimoriadne správy

Neexistuje štát, kde by si jedna osoba sprivatizovala políciu, uviedol Matovič v súvislosti s Bödörom

 Webnoviny   1. august 2019  24
Neexistuje štát, kde by si jedna osoba sprivatizovala políciu, uviedol Matovič v súvislosti s Bödörom

1.8.2019 (Webnoviny.sk) - Na svete neexistuje štát, kde by si jedna osoba sprivatizovala políciu. Uviedol to vo štvrtok predseda opozičného hnutia OĽaNO Igor Matovič v súvislosti s nitrianskym podnikateľom Norbetom Bödörom.

Policajné lustrácie osôb


Ako ho doplnil poslanec NR SR Gábor Grendel, bol to práve Bödör, ktorý pre obžalovaného Mariana K. zariaďoval policajné lustrácie osôb, získaval informácie z polície alebo vplýval na konania, ktoré sa ho týkali.

„Mafia všade na svete nemôže existovať bez prepojenia na súdy, prokuratúru a políciu," povedal Grendel s tým, že presne takýmto spôsobom pôsobila skupina Mariana K. na Slovensku.

Fico na večierku firmy Bonul


Matovič v tejto súvislosti zdôraznil, že keď bývalý premiér Robert Fico medializoval jeho daňovú kauzu, svedka zabezpečil práve Norbet Bödör. Fico podľa neho tiež už v roku 2016 priznal, že bol štyrikrát na vianočnom večierku bezpečnostnej služby Bonul. Túto firmu podľa Matoviča Fico „nafutroval štátnymi zákazkami".

„Keby som bol Robert Fico, dnes prekročím hranice a nikdy viac sa na Slovensko nevrátim," povedal. Grendel doplnil, že za súčasný stav okrem Smeru môžu aj jeho koaliční partneri. „Teraz majú príležitosť odísť ako tak bez hanby," dodal.

Viac k témam: SBS Bonul
Zdroj: Webnoviny.sk - Neexistuje štát, kde by si jedna osoba sprivatizovala políciu, uviedol Matovič v súvislosti s Bödörom © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.