Streda, 21. február 2024
Slabý dážď  2,5 °C
Mimoriadne správy

Na železničnej trati pod Tatrami ukradol stovky metrov napínacieho lana, páchateľ spôsobil výluku a peňažnú škodu

 Webnoviny  30. január 2024  55  
Na železničnej trati pod Tatrami ukradol stovky metrov napínacieho lana, páchateľ spôsobil výluku a peňažnú škodu

30.1.2024 (SITA.sk) - Škodu prevyšujúcu 4-tisíc eur spôsobil pod Tatrami železničnej spoločnosti neznámy páchateľ. V úseku železničnej trate Lučivná – Svit ukradol napínacie lano v dĺžke takmer 400 metrov.

Nachádzalo sa vo výške ôsmich metrov. Ako v utorok ďalej informovala prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová, stalo sa tak medzi 26. až 29. januárom.

Prípad trestného činu poškodzovania a ohrozovania prevádzky všeobecne prospešného zariadenia a trestného činu krádeže už rieši popradský vyšetrovateľ.

„Páchateľ prerušil zosilňovacie vedenie pozostávajúce z dvojžilového medeného lana v oblasti izolátora na trakčnej podpere, ktorá bola umiestnená vo výške ôsmich metrov," opísala hovorkyňa. V dôsledku krádeže lana bol prerušený prenos elektrického napätia, čím bola podľa polície ohrozená prevádzka všeobecne prospešného zariadenia. To viedlo k prevádzkovej a napätovej výluke v danom úseku trate.

Viac k témam: Krádež, Neznámy páchateľ, železnice
Zdroj: SITA.sk - Na železničnej trati pod Tatrami ukradol stovky metrov napínacieho lana, páchateľ spôsobil výluku a peňažnú škodu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.